V průběhu jediného dopoledne tak mohlo v sálech kina spatřit čtyři snímky s protidrogovou tematikou přibližně 1 100 dětí ze základních a středních škol.

Po skončení projekce mohl dát každý z přítomných diváků svůj hlas jednomu z filmů. „ V září budou slavnostně vyhlášeni dva výherci – jednoho určí právě dnešní hlasování studentů a druhého odborná porota, jež hodnotí i umělecké a technické zpracování snímků,“ uvedla Jarmila Sáchomská, z protidrogová koordinátorka.

Soutěžní filmová přehlídka se letos konala již posedmé. Přesto snímků, natočených mladými filmaři, závratně ubylo.

„Není to rozhodně tím, že by na Mladoboleslavsku nebyl tvůrčí potenciál. Ale podobnou soutěž začali pořádat v Praze a hodně dílek bohužel putovalo tam. Mladé láká prezentovat svou práci v hlavním městě,“ dodala protidrogová koordinátorka, která by příští rok ráda ke spolupráci oslovila filmovou školu v nedalekém Skalsku.

„Rozhodně by bylo zajímavé zapojit do soutěže i tyto mladé filmaře. Studenti a žáci z jednotlivých základních nebo středních škol se dosud zapojovali sami, možná by ale nebylo špatné domluvit nějaký podobný projekt třeba v rámci občanské výchovy,“ míní Sáchomská.

Mezi letošní favority prozatím patří film studentů Pekařova gymnázia s názvem Mind´s Eye, který popisuje hned několik možných závislostí a ukazuje, že závislým se člověk může stát opravdu na čemkoliv.