Až včera zveřejnili policisté otřesný případ, který se stal již v pátek v centru Mladé Boleslavi.

Co všechno se mohlo stát, kdyby čtrnáctiletý hoch nevydal ozbrojenému zloději osm tisíc korun, je lepší raději nedomýšlet.

„V pátek kolem půl páté odpoledne vstoupil do trafiky U Kočů na Českobratrském náměstí mladý muž ve věku asi osmnáct až dvacet let. Pod pohrůžkou použití zavíracího nože donutil nezletilého chlapce k vydání peněz z pokladny,“ popsal trestný čin mluvčí mladoboleslavských policistů Ladislav Mareš.
Chlapec zloději vydal asi osm tisíc korun. Pachatel z místa odešel, aniž by byl při přepadení někdo zraněn.

Jak je možné, že byl teprve čtrnáctiletý hoch v prodejně sám? Vysvětlení podala Deníku vedoucí provozovny a matka přepadeného chlapce Dagmar Jezdinská. „Manžel si odskočil na záchod. Nechtěl trafiku na tu chvilku zavírat, tak řekl synovi, aby ji pohlídal a zákazníky poprosil, aby počkali,“ říká zdrcená Jezdinská. Jenže v tom se to stalo! Navíc vedoucí prodejny těsně před činem z trafiky odešla a s pachatelem se zřejmě míjela ve dveřích!
Nyní však policisté mají k dispozici popis pachatele a pravděpodobně i záznam z kamery, na kterém je zloděj. Pátrají po štíhlém mladíkovi vysokém asi 160 až 165 centimetrů. Měl černé, rovné uhlazené vlasy, husté černé obočí, na bradě a pod nosem neoholené vousy. V obličeji a na tvářích od lícních kostí k uším měl výraznou uhrovitou pokožku. Oblečen byl do tmavé bundy, tmavých kalhot, pravděpodobně riflí, na nohou měl tmavé boty.

Informace o podezřelém pachateli loupežného přepadení můžete podat osobně nebo telefonicky na Službu kriminální policie a vyšetřování v Mladé Boleslavi, případně na linku 158.