Benzinová čerpací stanice v Luštěnicích se stala terčem přepadení. V úterý kolem sedmé hodiny večerní tam vstoupil muž v kšiltovce, přes níž měl nataženou kapuci. Přes ústa a nos měl navíc uvázaný šátek. Nebyl to zákazník, ale zloděj!

„Z kapsy bundy vytáhl igelitovou tašku a také krátkou střelnou zbraň. Obsluhu se slovy Naval prachy, nebo tě zabiju! donutil k vydání tržby a telefonních kuponů,“ uvedl k přepadení tiskový mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš.

S lupem pak nasedl do zelené felicie a z místa odjel směrem na Mladou Boleslav. Ihned se rozjela velká policejní akce. O několik desítek minut už mu byli policisté na stopě. Za dvě hodiny po přepadení byl muž v policejních poutech. I s vozidlem ho zadrželi poblíž Veselé u Mnichova Hradiště. „Policisté na místě zajistili i zbraň, plynový revolver, kterým pachatel ohrožoval obsluhu benzinové čerpací stanice. U sebe měl také náboje a finanční hotovost odpovídající penězům uloupeným na benzince,“ přiblížil zadržení nebezpečného pachatele Ladislav Mareš.

Z loupeže je podezřelý dvaadvacetiletý muž z Mladoboleslavska. Vozidlo, kterým z Luštěnic ujel, bylo kradené. V odpoledních hodinách jej mladík odcizil v Mnichově Hradišti. Mladík je navíc policií prošetřován pro další trestnou činnost. Za loupež mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na deset let.