„Je to neuvěřitelný, co ta voda dokáže. Během pár minut se tady objevila obrovská vlna, která zničila celou cestu kolem koupaliště do spodní části obce. Tlak vody shrnul asfalt z cesty jako krabičky od sirek a nahrnul jej na zábradlí koupaliště,“ popisovali tehdy  místní obyvatelé.

Tlak vody byl takový, že s sebou strhla vše, co jí přišlo do cesty. Doslova nadzvedla několik aut a pod ně nahrnula třeba celé kmeny od stromů. „To jsem ještě nezažil, voda normálně zvedla moje auto zaparkované v garáži až ke stropu a pod něj nahrnula jiné předměty,“ řekl Deníku obyvatel jednoho ze zasažených domků.

U jednoho domu voda zničila i zděnou zídku pod plotem a podemlela jednu z nosných zdí. Škody proto budou vysoké. Naštěstí všichni místní si pomáhali a do práce se hned dali i dobrovolní hasiči. 

Není jasné, kde se tolik vody během chvíle objevilo. Podle místních zřejmě stékala z okolních výše položených polí, která nedokázala silný liják vstřebat.

Voda však dělala problémy i na dalších místech. Třeba v Čejeticích rovněž zaplavila několik objektů a navíc se sesunula vrstva bahna na křižovatku za mostem, kde hrozila kolize vozidel. Na místo proto ihned vyjela četa pracovníků firmy Compag a vrstvu bahna odstranili.

Velká vrstva vody se pak objevila i v Podlázkách u Mladé Boleslavi. Tam se voda naštěstí do domů nedostala. „Voda vylétla z břehu pod hřištěm, ale nezatopila žádné dvory, jen u dvou objektů se dostala za vrata. Compag okamžitě učinil opatření a vše ihned uklízel,“ řekl tehdy Deníku ředitel Městské policie Mladá Boleslav Tomáš Kypta.