Mladé pacientce psychiatrické léčebny v Kosmonosích na Mladoboleslavsku se podařilo vyšplhat na 25 metrů vysoký komín u spalovny v areálu léčebny, přestože ve spodní části nemá komín stupínky. Žena dokázala vylézt hodně vysoko, k vrcholu už nebylo daleko, ale pak jí zřejmě došly síly, nebo dostala závrať.

Je však také možné, že chtěla spáchat sebevraždu, ale nenašla k tomu odvahu. Tak jako tak, nakonec vše přežila ve zdraví, tedy alespoň v tom fyzickém. Přivolaným profesionálním hasičům z Mladé Boleslavi se podařilo na výsuvné plošině dostat až k pacientce nahoru. Vystrašená žena neváhala a po chvíli k nim dobrovolně „nastoupila.“

Na komín se lze dostat i bez stupínků

Hasiči ji následně dostali ve zdraví na zem. Zdravotníci z mladoboleslavské záchranky čekající dole tak neměli žádnou práci. „Pacientka skončila nezraněná v péči lékařů psychiatrické léčebny,“ potvrdil policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Na místě byla i mladoboleslavská policie, ale ani ta zasahovat nakonec nemusela. Zda se bude zabývat zabezpečením komínu, je otázkou, nicméně celou akci přijel zkontrolovat také bezpečnostní technik léčebny. Už z laického pohledu je vidět, že ve spodní části komínu sice chybí stupínky, nicméně se k nim dá dostat přes nedokonale zabezpečený hromosvod.

Pavel Svačina