K volbám v regionu přišlo z 94 576 oprávněných voličů 60 146, což je 63,64 %. Zajímavostí je, že 360 hlasů nebylo platných.

Kdo si v regionu automobilů myslel, že do konečného pořadí výrazně zasáhne Vratislav Kulhánek, šeredně se mýlil. Bývalý předseda představenstva Škody Auto šel do boje o prezidentský trůn a za sebou měl obnovenou stranu ODA, kterou založil a udržuje při životě miliardář Pavel Sehnal. Kulhánkův výsledek znamená, že z devíti kandidátů získal nejméně hlasů nejen v celé republice, ale i na Mladoboleslavsku. Zde mu hlas odevzdalo pouhých 851 voličů (1,42 %).

Paradoxní se může zdát, že pravicově orientovaná Boleslav dala přednost levicovému Zemanovi. Jenže Škoda už dávno není Kulhánek, přece jen je to už nějaký pátek, kdy v automobilce působil. Jenže on působil v řídící manažerské funkci. Nebyl tím, co je třeba šéf odborů Jaroslav Povšík. A lze jen polemizovat, zda lidé ve Škodě spíše neslyší na levicovou politiku. Na zájmy odborářů, na boj o stále vyšší mzdy. Ten boj reprezentuje Povšík. A ke všemu jeho syn Robin již od mládí buduje kariéru v dresu sociální demokracie.

Vratislav Kulhánek nezískal ani jeden hlas ve 22 obcích, mnohde obdržel pouze jeden nebo dva hlasy. Nejvíce jich získal pochopitelně v Mladé Boleslavi, ale 297 hlasů se jeví jako neskutečně nízké číslo. Sousední Kosmonosy s 37 hlasy pro Kulhánka už nic zachránit nemohly.

Stovka obcí volila Zemana

Zeman zvítězil ve stovce obcí, Drahoš v osmnácti. Jednou mezi nimi došlo na remízu – v obci Mečeříž.

“Přiznám se, že jsem očekával, že postoupí pan Drahoš s panem Zemanem. Takže výsledek pro mne není překvapením. Komu jsem dal hlas, neprozradím, jen řeknu, že to nebyl pan Zeman,“ uvedl mladoboleslavský primátor Raduan Nwelati (ODS).

„Volby pro mě dopadly podle očekávání, ostatně u prvních dvou kandidátu to ukazovaly i průzkumy veřejného mínění. Druhé kolo bude podle mě zajímavější. V tom prvním kole jsem neměl moc času na prezidentské debaty, ale určitě si je nenechám ujít v kole druhém. Volil jsem pana Drahoše a učiním tak i ve druhém kole,“ uvedl Karel Popovič z Mladé Boleslavi, evropská špička v bojovém umění capoeira.

„Vyhrál Zeman, Tak to prostě je. Získal největší počet hlas, tak proč se menšina rozčiluje?“ utrousil muž středního věku včera před redakcí Boleslavského deníku. Uvést jméno ale odmítl.

Ornitolog Pavel Kverek je spokojen: „Rozum a srdce se mi zas vyplatilo slyšet. Držím panu profesorovi palce! Všechny a navážno,“ uvedl.

„Ačkoli mě poněkud mrzí, že jsou v našem státě stále ještě dva miliony lidí, kterým současný prezident vyhovuje, těší mne, že jsou tu i čtyři miliony lidí, kteří by přivítali změnu. Já sám doufám ve změnu, protože jsem přesvědčen, že za stávajících okolností to nemůže být změna k horšímu,“ řekl svůj názor hudebník Josef Žalud.

"Cca 3 miliony získal Zeman a 3 miliony ostatní, kteří šli do voleb proto, že nejsou spokojeni s prezidentováním pana Zemana. Výsledky jsou myslím odpovídající. Druhé kolo bude hodně těsné, ale věřím, že vyhraje pan Drahoš," řekl Václav Hlaváček, kapelník dechové hudby Krajanka, organizátor dechovkových festivalů, vydavatel časopisu Naše muzika.