Od severu se na Mladou Boleslav přihnal prudký déšť a bouřka. Meteorologové předpovídali vydatné deště na páteční večer. Bouřka se sem ale přihnala až v sobotu odpoledne. Doprovázet ji mají extrémní jevy a přívalové deště. Na snímku z radaru je vidět, kde nejvíce pršelo kolem 14. hodiny.

Bouřka, která se odpoledne na Mladoboleslavsko přesunula z Liberecka, respektive blesk z ní, zapálil stavení v Předměřicích nad Jizerou. Více o tom čtěte ZDE. Neplechu nadělal i prudký příval vody a hlavně vítr. „Na Mladoboleslavsku jsme v sobotu odpoledne měli kvůli bouřce tři výjezdy. Jednalo se o popadané stromy,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Podle ní nebyl kvůli bouřce v regionu nikdo zraněn.

Jak Boleslavský deník informovala mluvčí Magistrátu města Mladá Boleslav Hana Koišová, vydal Český hydrometeorologický ústav výstrahu pro střední Čechy, která platí až do 23 hodin. Do té doby se tedy můžeme lokálně setkat s bouřkami a deštěm. Ojediněle se mohou vyskytnout přívalové deště, při nichž může spadnout 20 až 50 milimetrů srážek a také kroupy. Žádné větší škody by už ale bouřky napáchat neměly.