Centrum 83, poskytovatel sociálních služeb hostí řadu lektorů. Jedná se o klinického psychologa, speciálního pedagoga, psychoterapeuta a specialistu na alternativní komunikaci s osobami řečovými poruchami. Více informací jsme zjišťovali od Aleny Janebové z Centra 83.

Kdy budete lektory ve vašem Centru 83 hostit?

Vše bude vlastně probíhat v desetidenním vzdělávacím cyklu pořádaném pro pracovníky Centra 83 a Domova pod lípou Lipník. Začalo se počátkem února a v Mladé Boleslavi to bude dnes, zítra a pozítří. A pak vlastně přerušovaně do konce dubna 2012.

Co budou lektoři s pracovníky Centra 83 probírat?

Přednáška s diskusí se bude týkat poznatkového minima o různých mentálních úrovních klientů zařízení sociální péče, o duševních chorobách a poruchách a o těžkých zdravotních poruchách a nemocech.

Proč se tato přednáška bude konat?

Aby pracovníci znali možnosti a hranice svých klientů a nepřeceňovali je nebo nedoceňovali. Poté se účastníci kurzu zkusí zamyslet za pomoci lektora nad tím, jak zkvalitnit svou práci srovnáním s jiným poskytovatelem sociálních služeb, v tomto případě s Domovem Pod Skalami Kurovodice pomocí řízené exkurze. A posléze zkusí naučit se pohyby rukou a jiné věci jakožto dorozumívací řeč s klienty, kteří nemluví nebo mluví méně srozumitelně .

Školení by mělo pečovatelům pomoci více porozumět vlastní práci i mentalitě jejich „svěřenců“.Školení se koná za podpory Evropského sociálního fondu, je zadarmo a organizuje ho Občanské sdružení Za důstojné stáří z Prahy ve spolupráci s pracovníky v Centra 83 Mladá Boleslav. Mladoboleslavské Centrum sídlí ve Václavkově ulici