„Před druhou hodinou odpolední vnikli tři neznámí pachatelé brankou na pozemek domu, kde v tu dobu byla jen třiaosmdesátiletá žena," sdělila mluvčí mladoboleslavské policie Lucie Nováková.

Jak ale bylo následně vidět, drzost podvodníků neznala mezí. Žena z povedené trojice bez dovolení vešla dovnitř domu a namířila si to rovnou ke stařence do kuchyně. Mezitím do domu vtrhli i zbylí komplicové.

„Žena se snažila odpoutat pozornost seniorky tím, že jí začala nabízet službu masáží. Tvrdila přitom, že ji posílá její lékař," upozornila mluvčí policie.

Nic z toho samozřejmě nebyla pravda. V okamžiku, kdy starší žena doprovodila podvodnici na chodbu v přízemí domu, všimla si dalších dvou osob, které se volně pohybovaly po patře a také po verandě.

„Po jejich odchodu zjistila, že uvnitř domu dvojice nebyla náhodou. Prohledala skříně v ložnici i v ostatních místnostech," dodala Lucie Nováková.

Mladoboleslavští policisté proto před podobnými podvodníky varují. Mimořádné obezřetnosti by měli dbát senioři, kteří jsou pro pachatele snadným cílem.

Na pozoru by se měli mít ve chvíli, kdy u jejich dveří buď někdo zazvoní, nebo je osloví přímo na ulici. Ve většině případů se podle policie jedná o falešné pracovníky různých firem, zástupce loterií, zásilkových obchodů nebo podomní prodejce, kteří nabízejí zboží či služby.