Po dlouhé rekonstrukci Staroměstského náměstí a přes dosud probíhající práce v části náměstí, přichází vedení města s dalším krokem, který omezí parkování na Staroměstském náměstí. Od tohoto týdne už totiž neplatí ani první hodina stání zdarma. Zaplatit teď musíte v každém případě!

Na vyhrazených místech přitom bylo možné po dobu maximálně 60 minut stát zdarma, ale ve středu začal platit cenový tarif, který je obvyklý i na jiných placených parkovištích ve městě. „V době od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin řidič zaplatí za prvních 15 minut jednu korunu, za 30 minut pět korun, za první hodinu deset korun a za každou další hodinu 20 korun,“ uvedla mluvčí města Hana Koišová.

Zase pokuty!

A do strašení řidičů se pustí i městská policie, která již ve středu začala vkládat parkujícím automobilům za stěrače upozornění na změnu parkovacího režimu a na nutnost zaplatit příslušné parkovné. Po určité době začne nezaplacené parkovné i pokutovat. Živnostníky a místní obyvatele to štve. „Zákazníci a návštěvníci sem přestanou jezdit úplně, je to další krok, který nás zničí, protože všude jinde okolo ve městě se parkuje zdarma,“ zlobí se živnostníci v naší bleskové anketě. Původní záměr nabídnout na náměstí možnost parkovat do 60 minut zdarma ale podle města nepřinesl předpokládaný efekt.

Toto krátkodobé neplacené stání bylo určeno především pro dodavatele místních prodejen i ty, kteří si chtějí jen rychle něco v okolí vyřídit. Bohužel mnozí řidiči limit 60 minut přetahovali a dlouhodobě tak blokovali místa, která měla sloužit jen ke krátkodobému zaparkování, tvrdí zástupci města.

Došlo proto k instalaci parkovacích automatů a zavedení parkovného, které prokazatelněji zaručí respektování parkovacího pořádku na ploše náměstí.

Na náměstí je možné ovšem parkovat nejen na vyhrazených místech na ploše náměstí, ale také ve zdejším novém parkovacím domě, navíc za trochu příznivější ceny.

„Žádáme řidiče o respektování dopravního značení, aby tak předešli možnému postihu ze strany městské policie,“ řekl Jan Nejman, jednatel společnosti Městské parkovací domy Mladá Boleslav.