Řidiči na Mladoboleslavsku, dnes nohu z plynu, rozsviťte světla, nezapomeňte všechny doklady, opravte rozbitá světla, zastavujte na stopkách a vůbec jezděte opatrně! Pak totiž máte šanci, že dojedete do cíle bez pokuty.

Policisté dnes totiž chystají preventivní kontrolní akci, při které mohou za porušování předpisů padat pokuty. Podobné preventivní akce se konají pravidelně. Ale ta dnešní bude výjimečná.

„Tato akce, která se letos uskutečňuje na území Středočeského a Jihomoravského kraje, je spojena s odměňováním řidičů, kteří se nedopustí žádného přestupku a zaslouží si dárek za své zodpovědné chování. Řidiči se mohou těšit na dárkovou tašku, která bude obsahovat nejen materiály preventivního charakteru, ale také plechovku nealkoholického piva,“ potvrdil Boleslavskému deníku mladoboleslavský policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Partnerem Léta za volantem je totiž společnost Heineken Česká republika. Policisté chtějí v rámci středních Čech během léta oslovit více než tisícovku řidičů včetně motocyklistů. První z řady silničních kontrol je plánována již na dnešek, středu 2. července.

Stejně jako pivo budou policisté hříšníkům rozdávat i méně oblíbené pokuty.