„Celá rekonstrukce bude rozdělena celkem do šesti etap v návaznosti na jednotlivé nástupní ostrůvky a skončit má na konci listopadu. Postupně tak budou podle probíhajících etap uzavřená stanoviště přesunuta na náhradní,“ uvedla mluvčí mladoboleslavského magistrátu Šárka Charousková.

Po celou dobu rekonstrukce bude přesunuto stanoviště pro výlukové autobusy na náhradní zastávku u výjezdové komunikace z obchodního centra Bondy. Tato zastávka také bude sloužit jako náhradní zastávka pro linky městské hromadné dopravy 33, 41, 61 a 73.

Pro linky MHD B, 31 a 40 bude zastávka Autobusové stanoviště zrušena a nahrazena zastávkou Václava Klementa.

Na úspěšné rekonstrukci obchodního centra závisí i podle Dopravního podniku Mladá Boleslav kvalita cestování autobusovou dopravou v Mladé Boleslavi. Na stav autobusové stanice si cestující stěžují, především na nepořádek a holubí trus. „Dopravní podnik plánuje v roce 2022 obnovit mobiliář na autobusovém stanovišti. Nové budou především lavičky, na které jsou již vyčleněny potřebné finance, nebo vodorovné značení,“ prozradila mluvčí.

Na celou plochu, tedy pod nadzemní parkoviště, byly sice nainstalované kovové sítě proti holubům, kteří v těchto prostorách hojně hnízdí. „Bohužel tito ptáci zde nemají přirozeného nepřítele a velmi se jim zde daří. Úklid jejich trusu je komplikovaný a finančně náročný. Přesto jsme se rozhodli, že frekvenci úklidu holubího trusu zvýšíme, abychom zajistili větší čistotu,“ slíbil jednatel Dopravního podniku Mladá Boleslav Marek Džuvarovský.

Součástí začínající rekonstrukce je podle něj i obnova těchto sítí.

Odkud to jezdí?
Mezinárodní linky: náhradní stanoviště 17
Mladá Boleslav – Bezno – Kadlín (linka 260001): náhradní stanoviště 6
Mladá Boleslav-Horky nad Jizerou-Kadlín (linka 260003): náhradní stanoviště 7
Mladá Boleslav-Bezno-Mělnické Vtelno (linka 260002): náhradní stanoviště 6
Mladá Boleslav-Bezno-Katusice (linka 260030): náhradní stanoviště 7
Tanvald-Smržovka-Jablonec nad Nisou-Mladá Boleslav (linka 530750): náhradní stanoviště 29
Harrachov-Bedřichov-Jablonec nad Nisou-Praha (linka 672001): náhradní stanoviště 13