V průběhu dne se hlídky Městské policie Mladá Boleslav nově zaměřují na parkování na Staroměstské náměstí a na Pražskou ulici směrem naStaroměstské náměstí, kde řidiči neustále projíždějí zákazem vjezdu. Při těchto kontrolách bylo zjištěno celkem sedmačtyřicet přestupků.

Náměstí už je totiž průjezdné, a to je jen z jedné strany a řidiči si zde musejí zvykat na nová pravidla. Na náměstí teď smíte vjíždět jen směrem od Komenského náměstí! Jen v úterý zde strážníci šestadvacet přestupků projednali na místě a na jednadvacet vozidel bylo umístěno za stěrač předvolání pro nepřítomného řidiče. Také během noční směny strážníci kontrolovali Staroměstské náměstí a okolí.

„Například v Bělské ulici zjistili jedenáct vozidel, jejichž řidiči špatně parkovali na vyhrazeném parkovišti a to tím, že se jedná o parkoviště s podélným stáním nikoliv šikmé. Jelikož se u vozidel nenacházeli řidiči, bylo jim za stěrač umístěno předvolání pro nepřítomné řidiče k podání vysvětlení,“ dodává ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Hlídka také zjistila pět vozidel, jejichž řidiči porušili zákaz vjezdu z ulice Pražská brána. Všechny řidiče na místě hlídka zastavila a byla jim udělena bloková pouta.