Hrozí vám vyhazov z bytu? Potřebujete se zbavit dluhů? Nejste si jisti,  jestli s vámi váš zaměstnavatel jedná fér? Chcete pomoci s úřady? Tak to je jen malá část toho, v čem vám může pomoci poradna pro občanství – občanská a lidská práva, která vás dokáže postavit znovu na nohy.

„Poskytujeme poradenství v oblasti lidských práv, sociální služby, ale také služby právní. Pomáháme rodinám s dětmi, pomáháme ale například i přímo v terénu. Veškerá naše pomoc je pro naše klienty zdarma," uvedla úvodem vedoucí boleslavské pobočky Martina Štěpánková, která má na starosti ale také Prahu a celé Střední Čechy.

Poradna začínala své působení v Praze, postupně ale začala pomáhat i v dalších krajích.  Dnes její pobočky najdete mimo jiné také na Berounsku a Slánsku. „Většina našich klientů jsou Romové, ale poradna je samozřejmě pro všechny. Příkladem může být člověk, který jde na úřad, tam vyřeší nějaké dávky, ale s dalším problémem si neví rady. V tom okamžiku mu pracovnice úřadu předávají kontakt na nás," vysvětluje možný postup spolupráce s poradnou pracovnice pobočky v Mladé Boleslavi Martina Hrdličková a dodává, že mezi největší problémy patří řešení bydlení, zaměstnání a také dluhy, které mnohdy přerůstají až v exekuce.

Pracovnice poradny pomáhají svým klientům i v situacích, kde je zapotřebí právníka. „Ano, jsme schopni i v takové situaci pomoci," dodává Štěpánková. Vyjmenované pomoci ale zdaleka nejsou jediné, se kterými vám mohou v poradně pomoci. Jak jsme se dozvěděli, můžete se na poradnu obrátit například i v případě, že se vám nezdá vyúčtování záloh na energie, nebo s problémem pozdě nebo vůbec nezaslané výplaty.
Váš problém ale může být úplně jiný, ne ale neřešitelný. Neváhejte se tedy na poradnu obrátit.

Kontakt na poradnu

Martina Hrdličková –
Tel: 724 701 628, nebo e-mail:
martina.hrdlickova@poradna-prava.cz.
Klienti  mohou poradnu navštívit v úterý a čtvrtek od 10.30 do 15.30.