Infocentrum Mladá Boleslav, které je součástí společnosti Kultura města Mladá Boleslav, uspělo ve snaze o dotaci na nový projekt v oblasti rozvoje cestovního ruchu Mladoboleslavsko – nejen brána do Českého ráje.

Výbor Regionální rady tento projekt 5. října doporučil k financování z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Čechy. Součástí nového projektu je vydání nových tematických brožurek, tvorba internetových stránek a DVD s hodinovou prezentací zajímavých cílů na Mladoboleslavsku, vše v pěti jazykových mutacích. „V ideálním případě by se mělo vše dokončit zhruba v polovině roku 2013,“ informoval vedoucí infocentra Gérad Keijsper.

K chystaným inovacím patří i vydání zdařilé mapy regionu, která je dosud jen v češtině, i v dalších 4 jazykových mutacích. Infocentrum chystá poprvé i vznik fotobanky s minimálně 750 fotografiemi. Plánované brožurky budou představovat například technické památky, církevní památky a další tematické soubory, ale i tipy na výlet podle jednotlivých oblastí Mladoboleslavska.

Očekávané náklady dosahují podle Keijspera asi 6 milionů korun bez DPH, z toho 4,5 milionu korun by měla pokrýt dotace, 1,5 milionu korun má představovat podíl města. Vlastní práce na projektu odstartují po schválení smlouvy o dotaci a potrvají dalších zhruba 1,5 roku. Veškeré podklady pro nové materiály budou připravovat pracovníci infocentra. Cílem projektu je nejen obnovit a modernizovat formy prezentace a materiálů pro turisty, ale především nabídnout také jejich cizojazyčné verze. Takové materiály dosud citelně v nabídce infocentra chybí.

„Poprvé jsme o dotaci na tento projekt požádali v roce 2010, ale tenkrát jsme neuspěli,“ řekl Keijsper. Po dopracování podkladů včetně prosazení tohoto projektu do strategického plánu města podala Kultura města Mladá Boleslav (infocentrum) žádost o dotaci na tento projekt znovu letos v únoru.

Vyhodnocování na Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy trvalo půl roku a vyvrcholilo schválením projektu v minulém týdnu.
V současné době také vrcholí projekt Metalová cesta Mladou Boleslaví, jehož součástí je modernizace a přestavba infocentra a také instalace nových infopanelů po městě. Keisper zdůraznil, že se tak zúročí jejich dlouhodobá snaha na přípravě obou projektů a v nově upraveném infocentru budou k sehnání v blízké budoucnosti také kvalitní a nové turistické propagační materiály.