Je úterý, čas na hodinkách ukazuje 17 hodin. Venku na ulicích leží sníh a vládne mráz, obyvatelé příměstské části Čejetičky jsou v podvečer proto rádi doma v teple po celodenní práci a honičce. Přesto se vypravují do zasedací místnosti v místní ubytovně, protože jim není lhostejné dění v jejich příměstské části, a chtějí se setkat s představiteli města Mladá Boleslav.

Do zasedací místnosti se proto na již předem avizované setkání dostavili zhruba dvě desítky lidí, místní zástupce městské policie, tamní člen komise pro příměstské části i její předseda. Ti nejdůležitější lidé, kteří měli informovat o novinkách a odpovídat na otázky občanů – tedy zástupci vedení města – se nedostavili!

Předseda příměstské části se domníval, že například nastala nějaká administrativní chyba, nebo politici prostě zapomněli a snažil se jim proto zatelefonovat. Nikdo se ale neobtěžoval mobil zvednout. Naštvaní lidé se tak po chvíli rozcházeli domů a o politicích si myslí své.

„Vedení města se nezajímá o situaci v příměstské části. Nejsem vyloženě naštvaná, bydlím blízko, ale člověka zamrzí, že od nich nepřišel nikdo,“ řekla Boleslavskému deníku tamní obyvatelka Andrea Kyselová.

„Buďto se někde stala administrativní chyba, nebo je z toho vidět, jaký mají zájem zástupci města o příměstské části,“ hodnotí přístup města další obyvatelka Čejetiček, Drahomíra Dobešová.

Podle předsedy komise pro příměstské části Michala Palka se ještě nikdy nic podobného nestalo. „Působím v této komisi už pět let a ještě se nestalo, že bychom se nesešli se zastupiteli, s kterými chtějí občané diskutovat,“ řekl pro Deník.

Primátor města Raduan Nwelati se včera obyvatelům Čejetiček za nepřítomnost zástupců města na předem ohlášeném setkání omluvil. Všichni pozvaní zástupci města měli podle něho v době besedy buď jednání, nebo byli nemocní či mimo město.

Primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati ujistil, že podobná situace, kdy na předem avizované setkání s obyvateli nikdo z radnice nepřišel, se již opakovat nebude.

Podle něho se jedná o mimořádnou situaci, kdy nastala chyba v nastaveném systému.

„Po problému, který vznikl v úterý, bude jeden z náměstků odpovědný za tyto schůzky v příměstských částech. Dosud to totiž prakticky neměl nikdo ve své kompetenci a tím se stalo, že všichni měli důležité schůzky a spoléhali na to, že tam dorazí někdo druhý,“ řekl primátor Nwelati.

Který z náměstsků se měl konkrétně na setkání dostavit a proč nepřišel například ani některý z úředníků, není jasné. Situaci včera v tiskovém prohlášení zaslaném do všech médií ihned kritizovala také opozice. Podle ní si doposud nikdy radní tyto již mnoho let tradiční schůzky s občany nedovolili ignorovat.

Poslechněte si, co si o neučásti politiků myslí obyvatelky Čejetiček Drahomíra Dobešová (zde) a Andrea Kyselová (zde)

O problémech obyvatel Čejetiček čtěte příští týden.