V Mladé Boleslavi se o post ve vedení města poperou hlavně ODS a ČSSD, kartami může ale zamíchat i TOP09, Věci veřejné a Volba pro Mladou Boleslav. ODS má výhodu, protože má v rukou kormidlo městského rozpočtu a může se proto ukázat před voliči nejvíce. Je však otázkou, jak se této šance ujme.

Zatím má nakročeno slušně. Primátor Raduan Nwelati (ODS) i jeho náměstci teď otevírají jeden dokončený projekt za druhým. V úterý se primátor a jeho kolegové nechali vyfotografovat u dokončené cyklostezky, chodníku a nové autobusové zastávky v ulici Na Radouči. „Moc mě těší, že se konečně v Severním sídlišti začalo investovat,“ řekl Nwelati, který zmínil také vybudování parkoviště u Družstevníku a bazénu mezi paneláky.

Novináři pak vedení města zvěčnili o kus dál v ulici U Penzionu, kde se začalo budovat potřebné parkoviště a dětské hřiště.

Město navíc pilně buduje na Staroměstském náměstí, které celé prochází rekonstrukcí, vyroste tady i podzemní parkovací dům. Tento projekt ovšem rozdělil veřejnost na dvě části. Jedna je ráda, že Mladá Boleslav konečně dostane nové náměstí, jiným zase vadí ukvapený zásah do této historicky cenné lokality.

Narychlo se plní i předvolební slib na vybudování veřejných toalet na více místech v Mladé Boleslavi. Nejde však o skutečné stavby, nýbrž o montované buňky, zda se zde bude občanům dobře vykonávat malá či velká potřeba je otázkou času.

Aktivně pracuje také opoziční ČSSD. Náměstek hejtmana Robin Povšík totiž zajistil peníze na roky zanedbávané sportoviště u Gymnázia Dr. Pekaře a Střední průmyslové školy. Vedení obou škol žádalo o dotace na tuto nutnou investici mnoho let. Teď se konečně začalo fyzicky stavět. Do několika týdnů zde vzniknou dvě multifunkční sportoviště pro celou řadu sportů.

„Je ostudou, že tyto školy dosud nemají potřebné sportovní zázemí. Mladá Boleslav je městem, kde se hodně sportuje a naším cílem je, aby nová sportoviště nesloužila jen během dopoledne studentům, ale i odpoledne veřejnosti,“ řekl Robin Povšík.

Z předvolebních billboardů pak ČSSD slibuje vybudování severovýchodní tangenty, tedy nutné silnice od Bondy centra k Intersparu, stavbu nového hlavního nádraží a také vybudování muzea letectví. Na vše prý už má opozice zajištěné financování.