Od prvního dubna budou policisté z Preventivně informační skupiny Policie ČR Mladá Boleslav navštěvovat města i vesnice v celém okrese a dotazovat se občanů na jejich spokojenost s prací policistů.

Celkem se na vyplnění anonymního dotazníku budou podle tiskového mluvčího policistů Davida Schöna podílet více než dvě stovky žen a mužů všech věkových skupin.

„Kromě otázek na spokojenost občanů s reakcí policistů na oznámenou událost prostřednictvím linky 158 se budou moci vyjádřit i k tématu korupce, nebo chování policistů,“ uvedl mluvčí. Výsledky anonymního dotazování budou použity pro zlepšení práce policie a přiblížení policejní práce občanům. Stejně jako dva předešlé roky se tento průzkum bude provádět na území celého kraje.

Co se už změnilo?

Hmatatelným výstupem z průzkumu bylo v minulých letech například zavedení možnosti kontroly bytu během nepřítomnosti majitele, či pravidelná kontrola nebytových prostor panelových domů v Mladé Boleslavi.

Pomozte tedy i nadále zlepšovat práci policie, a pokud budete osloveni uniformovaným policistou, věnujete mu tři minuty svého času a odpovězte na jeho dotazy.