Strach v očích se dal číst některým lidem, když k nim na ulici přistoupili policisté z Preventivně informační skupiny mladoboleslavské státní policie. Nic přitom žádný z oslovených lidí neudělal, šlo totiž o opakovaný průzkum veřejného mínění, který pořádá středočeská policie.

„V dotazníkovém šetření odpovídají lidé anonymně na třináct otázek,“ uvedl pro Boleslavský deník tiskový mluvčí Policie ČR Mladá Boleslav Ladislav Mareš s tím, že středočeská policie chce z dotazníku zjistit, jak jsou lidé ve středních Čechách, potažmo na Mladoboleslavsku, spokojeni či nespokojeni s prací policistů.

Uniforma = respekt

Policisté zastavují lidi na ulici v uniformách, možná právě proto si na ně čas najde valná většina oslovených lidí. V dotazníku odpovídají občané starší dvaceti let.

O výsledcích je zatím předčasné hovořit, protože samotný průzkum ještě není u konce. Podle druhého mladoboleslavského policejního mluvčího Davida Schöna ovšem dotazovaní lidé hodnotí práci povětšinou pozitivně.

A na co se policisté respondentů ptají? Třeba na to, zda se ve svém okolí cítí bezpečně, zda se bojí například toho, že by jim mohlo být ukradeno auto či kolo. V případě, že dotázaní lidé v poslední době jednali s policistou, odpovídají i na to, jak se k niž policista choval, jak vystupoval či jak vypadal. Muži zákona se snaží rovnoměrně „ovládnout“ celé Mladoboleslavsko. Kromě velkých měst v okrese tak často zavítají i na malé vesnice, kde často budí velký zájem místních lidí.