Více než dvacet policistů z celého Mladoboleslavska se během prvních dvou dnů tohoto týdne zapojilo do rozsáhlé dopravně bezpečnostní akce.

"Po několika týdnech drobnějších kontrol, tak mnoho řidičů opět potkávalo policisty doslova na každém kroku. Hlídky se při kontrolách zaměřovaly nejen na kontrolu dodržování povolené rychlosti, ale také dokladů, technického stavu a v neposlední řadě na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholu a omamných látek před a během jízdy," uvedl doslova mluvčí mladoboleslavských policistů David Schön.

Do akce byla zapojena vozidla v barevném provedení policie i auta civilní. Použit byl moderně vybavený Volkswagen Passat.

Během dvou dnů kontrolovali dopravní policisté a jejich kolegové z obvodních oddělení celkem 219 vozidel a zjistili téměř devadesát přestupků.

Nejčastějším porušením pravidel bylo nedodržení maximální povolené rychlosti a také špatný technický stav vozidel.

Za dva dny policisté uložili pokuty v celkové výši šedesát tisíc korun. "Jediným pozitivním zjištěním bylo, že žádný z řidičů nepožil před jízdou alkohol nebo jinou zakázanou látku," doplnil policejní mluvčí.

Vzhledem k ne zrovna pozitivním výsledkům kontrol, se bude podobná rozsáhlá akce v nejbližší době opakovat. 

Se začátkem školního roku policisté posilují i preventivní aktivity. Jako každý rok se policisté zapojí do projektu „Zebra se za tebe nerozhlédne", při kterém během prvních školních dnů zvýší dohled na přechodech pro chodce v blízkosti škol.