S trochou nadsázky rozjíždějí mladoboleslavští policisté akci Kulový blesk. Už nyní probíhají přípravy na stěhování některých policejních oddělení. Samotné stěhování je pak naplánované na první polovinu měsíce ledna.

„Dopravní inspektorát a skupina dopravních nehod, které prozatím sídlí v budově Okresního ředitelství Policie České republiky u kina Forum, se budou stěhovat do objektu ve Štefánikově ulici. Ze Štefánikovy ulice se zase přestěhují policisté Skupiny kriminální policie a vyšetřování do objektu okresního ředitelství, takže kriminálka už bude kompletně sídlit pouze tam,“ vysvětlil hlavní změny ředitel Okresního ředitelství Policie ČR Mladá Boleslav Ivan Žučenko.

A proč vlastně takové přesuny? „Zjistili jsme, že 95 procent občanů, kteří přijdou na okresní ředitelství u Fora, tam jdou kvůli Skupině kriminální policie a vyšetřování. A nehodovka, která bude po stěhování ve Štefánikově ulici, zase bude mít kratší cestu na dálnici, kde vzniká zhruba deset procent všech dopravních nehod na Mladoboleslavsku,“ vysvětlil Žučenko.

Poté, co policisté z kriminálky uvolní objekt ve Štefánikově ulici, bude dost prostorů i pro pořádkovou jednotku, která je mezi lidmi známá jako těžkooděnci. „I oni tak získají zázemí a důstojné prostory, aby nemuseli sušit zmoklé kombinézy někde po kancelářích,“ uvedl Žučenko.

Ve Štefánikově ulici podle policejního ředitele i nadále zůstane cizinecká policie. „Počítáme, že počty cizineckých policistů v tomto objektu se budou razantně zvyšovat. Teď je tam asi čtyři nebo pět lidí, ale do budoucna by tam mělo být až padesát těchto policistů,“ řekl Žučenko.

Mluvčí mladoboleslavských policistů Ladislav Mareš ujistil, že i během stěhování budou policisté zvládat běžný výkon služby. „Dopravní inspektorát bude fungovat, nehody se budou vyšetřovat,“ řekl. Zároveň slíbil, že lidé budou včas prostřednictvím médií informováni o tom, jak budou jednotlivá policejní oddělení fungovat pro veřejnost v průběhu stěhování.