Konala se tam totiž tradiční podzimní výstava, jež je opravdovým svátkem obce. Sjedou se pěstitelé ovoce a zeleniny, lidé, kteří chovají včely a nabízejí med, ale i ti, kteří umějí neuvěřitelné věci ze slámy. Jako třeba Jana Císařová, která z ní umí vyrobit opravdu na co si vzpomenete. „Lidé za mnou chodí a vymyslí si třeba kozu, ta je mimochodem moje nejmilejší a já ji vyrobím. V podstatě není problém udělat cokoli," řekla nám usměvavá Jana, která pochází z Prahy, ale už sedm let žije v Trnové, kde svoje výrobky vyrábí.

Když se odstěhovala na venkov, napadlo ji, že by právě něco z přírody  mohla využít pro své výrobky, které byly opravdu nádherné.

K vidění ale byly také nádherné dekorace ze sušených i živých květin, výtvarné práce z Domova Modrý kámen z Mnichova Hradiště, nebo výstava betlémů manželů Kabátníkových z Bělé pod Bezdězem, k nim se ještě vrátíme, protože právě oni vyhráli na podzimní výstavě v Březovicích soutěž o nejlepší zákusek.

Březovicích nechyběla ani muzika. Zahrála si tam Mix music Václava Hašlara, Country kapela z Benátek nad Jizerou, Dechovka Jiřího Korela a také Difur Band.

Na výstavě nechyběl ani starosta obce Václav Ginzl se svou manželkou.  Akci si pochvaloval. „Měli jsme strach, abychom měli dostatek vystavovatelů, je to vždy dilema, jestli výstavu uspořádat, či ne. Obavy byly zbytečné. Spíš jsme si pak říkali, jestli se sem vůbec všichni vejdeme. Mám z výstavy radost, povedla se," řekl starosta.

Alena Kabátníková: Betlémů máme víc jak pět stovek, vyrábí je tatínek

Manželé Kabátníkovi na výstavu přijeli prodávat betlémy, které vyrábí jejich tatínek. Bydlí v Bělé pod Bezdězem, v části zvané Výsluní, kde je můžete také navštívit a vánoční betlém si, z více jak pěti set osmdesáti nejrůznějších, vybrat.

Alena a Miroslav Kabátníkovi na výstavě jen neprodávali, ale také soutěžili. Zúčastnili se soutěže o nejlepší zákusek poprvé a hned vyhráli. „Vůbec jsme to nečekali. Jen jsme si řekli, když sem jedeme vystavovat betlémy, tak něco upečeme a zkusíme to, třeba zachutná a je vidět, že chutnal," řekla Alena Kabátníková.