„Loni, v polovině března, byly veškeré naše akce přerušeny a odloženy. Vyčkávali jsme, jak se bude situace vyvíjet. Co šlo přesunout do on-line formy, to jsme přesunuli a zbytek akcí jsme přeložili,“ uvedla za organizaci Martina Kestnerová. Na jaře se soustředili na aktivity pro děti a rodiče, kteří v důsledku nařízení vlády museli zůstat doma. Dokázali vypomoci také školám.

„Na základě poptávky ze škol jsme zařídili ICT podporu pro efektivní online výuku, šlo o technickou podporu a telefonické konzultace pro školy. V rámci této služby jsou školám k ruce technici i lektoři a řeší pomoc se správou a používáním online nástrojů,“ uvedla Kestnerová.

MAP nezapomněl ani na rodiče, ti se mohli účastnit webináře Průvodce online výukou v Microsoft Teams pro rodiče školáka, který se uskutečnil v druhé polovině října a připojilo se na něj 123 účastníků. „Záznam je k dispozici na našem YouTube kanálu a už ho stihlo zhlédnout 889 osob,“ řekla Kestnerová.

MAP vydává i zajímavé a poučné brožury. „Například brožuru pro učitele Geologický mapováček a příručku pro rodiče Předškoláčkův mapováček,“ dodala Kestnerová.