Na jednání městských zastupitelů, které proběhlo před nedávnem, byl odsouhlasen odkup dalších pozemků v lokalitě pod hradem, kde město společně s automobilkou Škoda Auto plánuje výraznou revitalizaci. „Těší mě, že se nám povedlo získat prakticky všechny strategické pozemky, které jsme potřebovali, abychom mohli proměnu této části rekonstruovat,“ řekl první náměstek primátora Jiří Bouška a dále upřesnil, že významná část z těchto pozemků patří strategickému partnerovi Mladé Boleslavi, firmě Škoda Auto. Podle jeho slov je revitalizace této oblasti společným záměrem.

Zamýšlená lokalita by měla projít kompletní proměnou a hlavní snahou města i automobilky je vrátit sem společenský život. Automobilka plánuje na místě bývalého mlýna vybudovat parkovací dům, za ním by pak měl být parčík pro veřejnost, cyklostezka a chodník, a dlouhodobou vizí je propojení Krásné louky až do lesoparku Štěpánka.

Jedním z dílčích projektů pak bude úprava Poplužního dvora, který by měl být rovněž otevřen veřejnosti. „Rád bych, aby místo sloužilo občanům. Měly by zde vzniknout jak kanceláře, tak i zázemí a občanská vybavenost včetně kaváren, obchůdků a dalších služeb, které by pomohly místo znovu oživit a udělat z něj atraktivní cíl,“ nastínil svoji představu primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati.

„Cesta za novým parkovacím domem povede po levém břehu Jizery až k soutoku Jizery a Klenice,“ upřesnil Jiří Bouška. Dále vysvětlil, že slepé rameno Jizery je podle něj velmi rásné místo, o němž mnoho lidí neví. „Pokud se nám společně se Škodovkou povede dát toto místo do pořádku, bude to určitě ku prospěchu obyvatel města," dodal náměstek Bouška.

V těchto místech také aktuálně dochází k rekonstrukci inženýrských sítí a povrchu komunikací. První etapa stavby v úseku od Česany ke křižovatce Ptácké s ulicí U Jizery potrvá od 5. března do 24. června. Na ni naváže 25. června druhá etapa, kde dojde k uzavření úseku od křižovatky s ulicí U Jizery ke křižovatce s ulicí Tovačovského. Pracovat se v těchto místech má až do 16. září. Až na úplný závěr dojde k celkové úpravě povrchů komunikace i chodníků, úpravě zeleně i parkovacích stání.

Pravděpodobnost, že se z lokality pod hradem stane upravená a zajímavá lokalita jak pro občany, tak pro podnikatele, je tedy celkem značná. Již po letních prázdninách se o těchto předpokladech budeme moci, byť zatím jen částečně, přesvědčit.