Poklidný rozhodně nebyl sobotní fotbalový zápas na Městském stadionu v Mladé Boleslavi. Při nepokojích museli dokonce zasahovat i policisté. Jeden fanoušek dokonce skončil na policejní služebně.

Fanoušci hostujícího týmu si s sebou na stadion přivezli řadu pyrotechniky a během zápasu ji také použili. Od ostřejších slov pak nebylo daleko k fyzickým útokům. Dýmovnice během chvíle zakouřila tribunu, a práci tak okamžitě měla bezpečnostní agentura.

Podle sdělení mluvčího Policie ČR Mladá Boleslav Ladislava Mareše byly na místě zjištěny dva přestupky. „Jeden z nich byl vyřešen na místě v blokovém řízení, druhá osoba byla předvedena na služebnu Policie ČR v Mladé Boleslavi,“ uvedl pro Deník Mareš.

Několik desítek fanoušků pražské Slávie ovšem svého kamaráda v policejních rukách samotného nechat nechtělo, a tak společně vyrazili před služebnu, kam byl muž předveden.

Podle Mareše žádali vydání svého kolegy. Poté, co se společně složili na zaplacení pokuty za zjištěný přestupek na fotbalovém stadionu, byl výtržník propuštěn.

Policejní manévry však v Mladé Boleslavi trvaly až do pozdních večerních hodin. Vlak do Prahy totiž odjížděl až kolem půl desáté večer.

Žádné další problémy spojené s fotbalem ale již zaznamenány nebyly.