Mladou Boleslaví otřásá nevídaný skandál: městský zastupitel Zdeněk Tůma měl přímo na zimním stadionu fyzicky napadnout trenéra hokejového dorostu Jana Vidnera, vyhrožovat mu zničením, a dokonce mu způsobit zranění. Informoval o tom jako první bulvární list Ventil.

Příčinou incidentu, který jako by patřil na Balkán, měl být Tůmův nesouhlas s hráčskou sestavou mladých hokejistů. Do té se totiž nevešel zastupitelův syn Dominik. Vinu podle všeho ale nesly jeho nevalné výkony na ledové ploše.

„Promiňte, ale na radu právníka se nebudu k záležitosti vůbec vyjadřovat. Na shledanou,“ řekl Deníku kouč Jan Vidner, který již na Tůmu podal trestní oznámení. V ruce má lékařskou zprávu, jež dokazuje žebra pochroumaná nárazem na mantinel.

„Trestní oznámení v této věci jsme skutečně přijali a věc nyní prošetřují policisté z Obvodního oddělení Mladá Boleslav II jako podezření
z přestupku,“ potvrdil Vidnerovo udání mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš.

Zdeněk Tůma považuje rozruch kolem celé události za nesmyslný a vykonstruovaný: „Prohlašuji, že jsem nikdy pana Vidnera v žádném případě nenapadl a nezpůsobil mu tak zranění oka, jak se uvádí (ve Ventilu), ani žádné jiné. Svou pracovní kariéru a osobní život stavím především na slušnosti a poctivosti. Ze článku vyplývá spekulace, postavená na nepravdivých informacích, které mne významným způsobem poškozuje,“ uvedl mimo jiné zastupitel v dopise, který prezentoval na středeční tiskové konferenci.

A vzduchem letí další oznámení – tentokrát na autory vzpomínaného hanopisu. „Případ šetří policie, vše, co jsem chtěl sdělit, je v dopise. Více k tomu nemám co říct,“ odbyl žádost Deníku o konkretizaci všech okolností Tůma.

O frapantní situaci se nechtějí příliš šířit ani jeho kolegové. „Dokud nebudu mít informace jiné než z médií, nebudu se k tomu vyjadřovat. A ani nechci. Vím, jak se dokáží chovat rodiče i trenéři. Chyba může být na obou stranách, je třeba si o všem udělat pořádný obrázek,“ řekl například bývalý primátor a zastupitel Svatopluk Kvaizar.

O nic sdílnější nebyl ani mladoboleslavský poslanec Jan Smutný: „Přiznám se, že jsem se o všem dozvěděl nejprve na ulici. Nemám dostatek podkladů, abych dělal kvalifikované závěry. Počkám, jak dopadne šetření policie.“

Celá příhoda je o to napjatější, že se blíží komunální volby a takové chování může být vodou na opoziční mlýnské kolo. Stranický kolega Zdeňka Tůmy, náměstek primátora Adolf Beznoska, ale včera nezvedal svůj mobilní telefon a přispěl tak do hradby mlčení, jež případ obklopuje.