Firma Vyslystav, která vyhrála výběrové řízení podáním nejnižší nabídky a na začátku května zahájila rekonstrukci Linhartovy a Tyršovy ulice měla práce skončit podle smlouvy do 17. srpna. Dlouho předtím však na staveništi utichl stavební ruch a práce se kupředu posunovaly hlemýždím tempem.

Zastupitelstvo a rada města nastalý problém opakovaně projednávaly, konzultovaly a konfrontovaly s vedením firmy. Náprava však zjednána nebyla a ani práce neskončily v termínu.

Rozbité prostranství před zámkem zkomplikovalo život zákazníkům lékárny i školákům směřujícím v září do školy.

Firmě začalo nabíhat denní penále, ale ani sankce žádnou činnost nenastartovaly.

Aby byla vleklá rekonstrukce ještě letos zdárně dokončena, rozhodla se tento týden rada města odstoupit od smlouvy, urychleně vybrat společně s poskytovatelem dotace jiného zhotovitele a práci dokončit.

„Naším hlavním cílem je nyní dokončit rekonstrukci do zimy. Byli jsme ujištěni, že odstoupení od smlouvy udělení dotace neohrozí a nyní vyčíslujeme škody. Ty budeme následně řešit s firmou. Pokud nedojde ke shodě, je možné, že věc bude mít soudní dohru. Každopádně jsme utrpěli škodu nejen finanční, ale také morální," uvedl Michal Šimon, vedoucí správního odboru městského úřadu.