Přestože hlavním dnem oslav bude sobota, už dnes odpoledne mohou zájemci zavítat na obecní úřad. Na sále je instalována výstava historických fotografií a poprvé budou k mání upomínkové předměty nová sada pohledů, kalendáře i hrnečky. Úřad se veřejnosti otevře v 15 hodin. Od 17 hodin začnou obcí projíždět kočáry tažené koňmi ze zdejší Stáje Kateřina a v 19 hodin vypukne ve sportovním areálu zábavný dětský podvečer a koncert country skupiny Pohodáři.

Sobotní program startuje úderem desáté. Po úvodním slově starosty Petra Hejla proběhne slavnostní vysvěcení symbolů obce, o kterých mnozí místní možná ani neví. Hrdlořezy získaly symboly z rukou předsedkyně Poslanecké sněmovny už před několika lety, teprve aktuální výročí však vedení obce využilo k jejich slavnostnímu představení.

Už letmý pohled do sobotního programu dává tušit, že ti, kteří stráví v Hrdlořezích celý den, nebudou litovat. Vystoupí Folklorní soubor Furiant z Malé Bělé, spanilou jízdu obcí podniknou řidiči několika desítek historických automobilů a motocyklů, děti se vypraví na stopovanou, hledat poklad a pořádně si zasoutěží, sbor dobrovolných hasičů předvede útok se současnou i historickou technikou a na podiu se vystřídají Pohodáři, Petr Kolář, Elán Revival, Seven a Adaptace. Večer zakončí po desáté hodině ohňostroj.

V neděli mohou zájemci, kteří si v pátek nestihnou prohlédnout expozici ještě mezi 14. a 18. hodinou zavítat na úřad na výstavu.

„Věřím, že všichni, kteří k nám o víkendu dorazí, si připravený program užijí. A doufám, že si ho užijí především obyvatelé Hrdlořez, vždyť slaví jejich obec," uzavírá starosta.