Doprava ve městě bude zejména v odpolední špičce  o hodně klidnější.

To je hlavním posláním takzvané Severovýchodní tangenty, obchvatu, který by měl ulevit frekventovaným tepnám Mladé Boleslavi.

Jak v pátek informoval náměstek primátora Adolf Beznoska, harmonogram prací byl v těchto dnech aktualizován, a stavba obchvatu by měla být dokončena v září příštího roku.

„Předpokládáme, že Tangenta začne zdejším řidičům sloužit už v listopadu 2014," uvedl Adolf Beznoska.

Podle jeho slov došlo od začátku stavby, tedy od 7. listopadu loňského roku, k zabezpečení staveniště, prováděla se geodetická zaměření, byly odstraněny náletové dřeviny a nyní se připravuje příjezdová komunikace pro stavbu.

„Čeká nás rok a tři čtvrtě intenzivní práce na komunikaci, která významně usnadní provoz ve městě a zlepší podmínky zejména na nejfrekventovanějších místech Boleslavi, tedy na třídě V. Klementa, T. G. Masaryka a Jičínské ulici,"  dodal náměstek.

Severovýchodní tangentu finančně zaštiťuje Středočeský kraj, ovšem na získání dotace se významně podílelo i vedení města.

Bude stát zhruba 300 miliónů korun a povede od Bondy centra kolem areálu škodovky, vyústí na okružní křižovatku u Intersparu na Jičínské ulici a měřit bude zhruba 1,5 kilometru.