Už zítra večer se můžete do komorního sálu Městských kulturních zařízení v Bělé pod Bezdězem vypravit na Andělské apokryfy, příběh o tom, proč si ulítaní andělé kvůli samému zvěstování musí křídla před Vánoci mazat alpou a jaká dřina je příprava neposkvrněného početí. Uvidíte ale, že vše nakonec dobře dopadne a v Betlémě se ozve pláč právě narozeného Spasitele.

Ve čtvrtek můžete Andělské apokryfy zhlédnout od 19.30 hodin v Bělé, v úterý 15. prosince ve stejný čas v divadelním sále Domu kultury.

V pondělí 14. prosince Divadýlko uvede od 19.30 hodin v boleslavském kulturáku také již tradiční adventní představení, jehož návštěva se pro mnohé příznivce amatérského souboru stala tradicí – Vánoční povídku.

Malý Jakub Zachystal, který se na Štědrý den ztratí v Praze let dávno minulých, se na Václavském náměstí setká s čerty, na Malé Straně s poslední poštovní koňkou a dokonce i příslušníky SNB. Přijďte se dojmout i pobavit kouzelnou hrou s nezaměnitelnou atmosférou i úvodním předčítáním nejoblíbenějších vánočních textů vybraných členy souboru.

Vánoční povídka v podání Divadýlka na dlani.

Vánoční povídka v podání Divadýlka na dlani. Foto: Zdeněk Langšádl/PPNA.cz