Letos se místní opět mohou sejít přímo na Staroměstském náměstí a užít si předvánoční atmosféru a zazpívat si koledy. Ve stejný den začínají i podvečerní adventní trhy na Výstavišti a konají se také výtvarné dílny v Templu.

Adventní neděli zahájí ve 14 hodin v městském paláci Templ už zmíněné dílny pro děti, které zde budou probíhat až do 18 hodin. Kromě zdobení z papíru, drátků, vlny nebo korálků si malí návštěvníci také připomenou zvyky adventu a Vánoc. Od 17 hodin na Staroměstském náměstí zahájí program dětský sbor Paprsek, bude následovat vlastní rozsvěcení stromu a poté vystoupí Naty Hrychová s kapelou.

Jedna z křižovatek, na níž bude provoz monitorován kamerou a hrozí pokuty za jízdu na červenou.
Dopravní revoluce v Mladé Boleslavi? Jízda městem má být výrazně plynulejší

Večerní adventní trhy na Výstavišti začínají už v 16 hodin, slavnostní zahájení se ale uskuteční v 18.30 a doprovodí ho vystoupení Bohemian Bards hrajících středověkou hudbu. Kromě stánků s občerstvením, cukrovím a drobnými dárky nebudou chybět ani atrakce pro děti včetně autodromu a kolotočů, k dispozici budou i projížďky kočárem s koňským spřežením.

Během adventu se kulturní vystoupení uskuteční v parku na Výstavišti každý den s výjimkou tří vánočních svátků. Tedy od neděle 27. listopadu až do Silvestra 31. prosince.