„Já doufám, že to neschválí Senát a že městská policie nadále bude měřit rychlost v původním režimu,“ reagoval na přehmat poslanců náměstek primátora Mladé Boleslavi Jaroslav Polívka.

Mladoboleslavská veřejnost už tak jednotný názor nemá. Především obyvatelům v centru města a v příměstských částech vadí, že by strážníci nesměli rychlost kontrolovat. Už teď totiž městská policie nestíhá plnit požadavky obyvatel a měřit na všech místech.

„Především obyvatelé v příměstských částech si stěžují, že řidiči nedodržují rychlost a že by ji městská policie měla měřit naopak častěji. Bez ní by ulice byly zcela volné k řádění těch, kteří předpisy nedodržují. Je to pro nás nepřijatelné,“ řekl novinářům náměstek primátora Jan Smutný.

Naopak, někteří řidiči považují radar v rukou strážníků za šikanu a raději by je viděli dělat jinou činnost. Městská policie to však odmítá. „My měříme rychlost v Mladé Boleslavi a občané to kvitují. Především v místech, kde je velký pohyb dětí, se radikálně snížil počet možných střetů a také právě rychlost vozidel,“ řekl ředitel Tomáš Kypta.