Městská policie v Mnichově Hradišti pod vedením náčelníka Petra Koženého přišla ale s novinkou. Protože vědí, že je často navštěvují maminky s dětmi, vrhli se tentokrát na kontrolu pískovišť.

Protože většina dětských hřišť postrádá oplocení, bylo tedy pravděpodobné, že se pod pískem budou ukrývat různé „poklady" z let minulých.

A tak dvojice strážníků nasedla do auta a vydala se „zrengenovat" pískoviště nejdříve do sousední Veselé. Pan Čermák z této městské části disponuje detektorem kovů a městskou policii doprovodil.

„V průběhu kontrol jsme těchto místech nalezli například plátek na železo, baterky do hodinek, zátky od pivních lahví, dráty a kabely," uvedl náčelník mnichovohradišťských strážníků Petr Kožený.

Dodal také, že stejné kontroly s detektorem kovu budou realizovat dvakrát do roka, aby rodiče byli více v klidu a nemuseli se bát o zdraví svých dětí.

Může se totiž stát, že ratolesti v písku narazí i na daleko nebezpečnější předměty, než jsou kovy. Čas od času se například na hřištích či u průlezek v Mladé Boleslavi strážníci totiž setkají i s odhozenými injekčními stříkačkami.