VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Petr Pik: Nechci od zlaté rybky šanci na tři přání, stačila by jedna jediná!

MLADÁ BOLESLAV - Ze dne na den se stal známou osobou. Katapultovala ho tam televizní taneční soutěž Bailando. Co dělá Petr Pik nyní, půl roku od konce soutěže? I nadále bojuje za lepší život synovce Danečka.

9.10.2007
SDÍLEJ:

Petr PikFoto: Deník/Jiří Macek

Petr Pik vtrhl před časem mezi nás na televizní obrazovky. Každý týden spolu s nováckou moderátorkou Lucií Boryhovou tancovali pro peníze a naději na lepší život za Pikova synovce Danečka, který je zdravotně handicapovaný. Pik s Borhyovou nakonec dosáhli svého cíle - v soutěži Bailando vyhráli potřebné peníze. Petr se navíc stal známou osobností. A ve snaze podporovat Danečka pokračuje i nadále. Jaký vede život? Jak je to s jeho láskami, které propírá každou chvíli bulvár? S kým Petr chodí? A co Daneček? O tom všem jsme si povídali v mladoboleslavské restauraci Anděl.

Čas letí jako zblázněný. Ještě včera jste vstával na noční do Škodovky na svoji šichtu v lakovně. A dnes jezdíte po nocích, objevujete se na akcích, tancujete, spát chodíte také až k ránu. Nepřipadá vám to tak trochu jako sen?
Někdy opravdu jo, fakt mne to někdy napadne. Ten život je opravdu rychlý a snažím se ho žít naplno.

Přes noc jste se stal známou osobou, dívky se za vámi ohlížejí…
Pochopitelně, televize mne dost zviditelnila. Jenže to má i své stinné stránky. Na jedné akci za mnou přišel kluk a povídá: Já vám strašně závidím to, jak jste známý. Já mu na povídám: Hele, všechno má dvě stránky. Ta dobrá je, že jsi zviditelněný a můžeš se pokusit splnit tím své sny. Ta druhá stránka je ta, že ztrácíš svobodu, volnost, soukromí. Jsi v jednom kole. Já ale říkám, že všichni jsme na začátku na jedný startovní čáře.

Věříte na osud?
Něco na tom bude. Odpověděl bych: Určitě!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak se to pozná?
Mamka má kartářku. A řeknu vám to, co mi vyložila, to sedí jako prdel na hrnec. Já v osud určitě věřím.

Povídejte…
Já jsem vlastně ani tu paní kartářku neviděl. Ale mamka jí dala nějakou moji věc. Bylo to ještě před tím, než začalo Bailando. Máma přišla od kartářky a povídá: Budeš někomu pomáhat, skončíš v práci, budeš bydlet jinde, poznáš člověka, který ti změní život. To bylo měsíc před soutěží. Já na to: Mami, neblázni, kam bych se stěhoval, tady mám práci, mám závazky. Ona říká: No, uvidíš sám. Měsíc utekl jako voda a plnilo se to. Pak zničehonic zase karty a zase to vychází. A pak ještě jednou.

To je dobré. Takže co vám dále kartářka předpovídá?
Já si řekl, že nechci vědět už nic. Čím člověk víc ví dopředu, snaží se těch chyb vyvarovat, to je špatný. Co má v osudu člověk napsáno, tím si prostě musí projít.

Vraťme se na chvíli k samotné soutěži Bailando. Vzpomenete si na to, jak vcházíte do budovy, kde je na programu konkurz?
Jistě. Na první casting jsme přijeli se ségrou. V prvním patře nikdo. Ve druhém nikdo. Vyjeli jsme do třetího a tam minimálně pět set lidí. Já jen zíral a nechápal. Každý vyplňoval papíry a tak si říkám: Co já tady dělám? No nic, slíbil jsem to, jdu do toho. Chci to dotáhnout do konce. V půlce nechci říct, že to balím. Tak jsem ty papíry vyplnil taky. A ono se to nakonec podařilo. Dopadlo to tak, jak to dopadlo.

A jsme u vašich vztahů. Soutěž vás katapultovala do náruče kouzelně krásné Lucie Borhyové, posléze také do účastnice pěvecké soutěže SuperStar Michaley Noskové. Alespoň podle bulváru to bylo zcela jasné.
To nemá smysl vysvětlovat. Bulvár stejně napíše to, co chce. To jsou jen úsměvné historky.

A co tedy ta Míša Nosková? Jak často se navštěvujete?
Vídáme se hodně málo, má zkoušky v Karlíně, vystoupení. Moc se nevidíme. Nejhorší je, že každý vás začne spojovat s nějakou osobou, s níž si povídáte na nějaké akci. Pak přijedete na další akci. A ten člověk je tam pochopitelně taky. Takže si zase povídáte. A pak je těžké někomu vysvětlovat, že o nic nejde. Nebo si snad myslíte, že jeden bude stát v jednom a druhý v druhým rohu? Prostě všichni stojí pohromadě v jedný bandě. To je všechno. Novináři si stejně napíší, co potřebují. Jinak s Míšou jsme udělali jednu charitativní akci a ta se velice vyvedla. A Míša taky přijede v sobotu 20. října do Michalovic na charitativní akci, kterou pořádám. Prostě to, že někdo má kamaráda, je normální a přijde mi normální, že si spolu třeba dají kafe.

S kým bylo v poslední době možné vás „nachytat“?
To vůbec nevím.

Máte nyní nějakou favoritku?
Já se vztahu nebráním. Když to zajiskří, tak bych do toho šel. Já jsem ale po tříletém vztahu a do ničeho se hrnout zatím nechci. Jsem sám, nikoho nemám.

A jaká by měla být ta vaše vyvolená?
Jaká by měla být? Jakou mám představu? Člověk by se měl poznat hlavně zevnitř, jak to cítí. To přece přijde samo.

Umíte si představit partnerku ze šoubyznysu?
Já si myslím, že tím, kam jsem se dostal, se mi hodně otevřely oči a že jsem pevně nohama na zemi. Ideály o růžových oblacích si neplánuji. Tím odpovídám.

Máte dost kamarádů?
Já si myslím, že mám.

A máte na ně čas?
Moc ho není, to je pravda. Známí píšou, přijď na kafe, já řeknu jo, ale přijde něco, co musím udělat. A tak se to zvrtne. Já chci s člověkem pokecat, podívat se na fotky a pětiminutové posezení, to je dost málo, to nemá smysl. Tím se všem kámošům, které nestíhám, omlouvám.

Kde vlastně bydlíte?
Rodiče mám v Boleslavi, ale bydlím v Praze v rodinném domku.

Jak tomu mám rozumět? Koupil jste si domek?
Ne, nekoupil, jsem tam v pronájmu. Já jsem v rodinném domku vyrostl, v bytě jsem moc zavřený, potřebuju vyjít ven, na zahradu.

Při způsobu svého života ale asi moc doma nejste?
Pořád pendluju po republice. Mám permanentně sbalený kufr.

Jak si myslíte, že se dá vydržet v šoubyznysu, do kterého jste naskočil?
Já si se snažím využít šanci, kterou mi život dal. Snažím se pomoci malýmu klukovi, který tu pomoc potřebuje. Teď jsem tady já, abych do toho šel. A taky chci pomoci nejen jemu, ale více dětem. Uvidíme, jako to dopadne. Proto v tom zátahu chci zůstat co nejdéle.

V Bailandu jste vyhrál peníze pro Danečka, jaká je ta další pomoc?
V sobotu 20. října se od 13 do 18 hodin uskuteční v golfovém areálu v Michalovicích u Mladé Boleslavi pilotní akce k charitativnímu projektu Dáda Days.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Co to znamená?
Je to charitativní činnost zaměřená na podporu dvouletého synovce Dana Šelemberka, který už v tak nízkém věku prodělal šest operací šedého zákalu a trpí epilepsií. Tu pomoc chci ale směřovat nejen k Danečkovi, ale i k dalším dětem, které ji potřebují. Podnikám kroky k tomu, aby právě finanční pomoc směřovala i do Základní školy speciální v Mladé Boleslavi a ústavu v Lipníku. V plánu jsou i jiné instituce.

Kdo ze známých tváří přijede 20. října do Michalovic?
Odpoledne bude moderovat Dalibor Gondík, zazpívat přijedou účastníci SuperStar Míša Nosková, Filip Jankovič, Leona Černá, Honza Kříž, Roman Lasota. Představí se bailandoví tanečníci Zdeněk Fiala, Slávek Molnár, Vlaďka Dolhá a Iva Kubelková. Povedlo se nám oslovit i Davide Mattioliho a věřím v příjezd člena kapely Lunetic Martina Kociána, na děti se přijede podívat Lucie Borhyová.

Řekněte mi, co vy a tanec v současné době?
Jsem zapsaný v taneční asociaci, takže bych klidně mohl soutěžit. Ale to se rozhodně nechystám. V každém případě třikrát týdně trénuji, takže tanec nezanedbávám. Rozhodně se na nějakých exhibicích a především charitativních akcích jako tanečník představím.

Jste nyní velmi vytížený člověk, kam byste unikl, kdybyste potřeboval opravdu vypnout a vypadnout od lidí?
Mám jedno úžasné místo, kde mne to fakt baví. U Mužského, u vyhlídky, na skalách. Tam je moje místo. Když nevím, kudy kam, když je nejhůř, tak si tam sednu a je mi fajn.

Jdete tam sám, nebo s doprovodem?
Já řeším problémy spíš v sobě. Dostávám to ze sebe jiným způsobem.

Jakým?
Třeba tancováním. To ze sebe všechno vymlátím, přijdu na jiné myšlenky. Musím se soustředit na sebe, na hudbu, na partnerku, to je kombinace věcí, kde nelze moc přemýšlet o něčem jiném. Pak mne taky uklidní muzika.

Jaká?
Nebráním se žádné hudbě, ale poslouchám hlavně hip hop a R´n B.

Kdybyste měl více času, čemu byste se více věnoval?
Jak jsem řekl, určitě bych se častěji potkal s kamarády. Ale jinak kolečkové brusle, snowboard a taky motorka, mám šestistovku yamahu.

Řekněte mi na závěr, kdyby vyplavala zlatá rybka a nabídla tři přání. Jaká budou?
Nemám tři přání. Měl bych jedno jediný. Zdraví pro Danečka. Spousta lidí neví, že jsou děti, které takové postižení mohou mít. A spoustu lidí to do chvíle, dokud se s tím sami nesetkají, ani nezajímá. Lidi, kteří jsou zdraví, nezajímá, zda někdo má problém s tím či oním. Prostě to tak je. A já pochopil, že zdraví lidé si mohou v dnešní době přát absolutně cokoliv. Ale nemocný člověk a jemu blízcí si vlastně přejí jen jedno jediné. A to je to, co si přeju já. Nechci tři šance od zlaté rybky, stačila by jedna jediná. A do té doby, dokud se rybka neobjeví, tak ji budu zastupovat, jak jen to půjde, já.

9.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Doprava a logistika - SKLADNÍK SEMČICE -IHNED,160,kč/hod 160 Kč

Hledáme pro významnou firmu šikovného pracovitého skladníka. Náplň práce: kompletace objednávek, příjem, vyskladňování a expedice zboží, balení, vychystávání zboží, komunikace s vedením.

Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka125 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovníci. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 125 kč, mzda max. 125 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, Vančurova č.p. 1425, Mladá Boleslav III, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Prvotní kontakt: e-mail: mladaboleslav@compag.cz, , Práce na PC - MS Word, Excel., Psaní všemi deseti., ŘP sk. B., Seriózní chování, dobré komunikační schopnosti v písemném i mluveném projevu., Životopis emailem: mladaboleslav@compag.cz nejpozději do 26.2.2018., Vhodné i pro studenty VŠ., Nástup ihned.. Pracoviště: Compag mladá boleslav s.r.o., Vančurova, č.p. 1425, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Zuzana Vocásková, .

Informační technologie - Informační technologie Správce informačního25 000 Kč

Technici uživatelské podpory informačních a komunikačních technologií Junior specialista CATIA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň, , systémová správa konstrukčních dat v systému CATIA V5, příprava a realizace exportů dat z datové struktury, řešení problémů v oblasti výměny dat mezi konstrukčními systémy a jejich nástroji, uživatelská podpora v rámci použití systému správy dat, tvorba prezentací, , , A co je potřeba?, , CATIA V5, MS Office, databáze, anglický nebo německý jazyk na mírně pokročilé úrovni, potřebujeme praxi v technické oblasti nebo alespoň vzdělání z technického oboru, , Výhodou , , Znalosti Connect, KVS, Znalost prostředí automobilového průmyslu. Pracoviště: Hönigsberg & düvel datentechnik czech s.r.o. - sídlo, Českobratrské náměstí, č.p. 1321, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Lenka Oumrtová, +420 739 392 726.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník18 200 Kč

Specialisté v oblasti sociální práce Bezpečnostní referenti - ZZC Bělá Jezová. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18200 kč, mzda max. 27380 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, Jezová č.p. 1501, 294 21 Bělá pod Bezdězem, , Prvotní kontakt: e-mail: rvyskocil@suz.cz, , Pracovní činnost:, - odpovědnost za zpracování bezpečnostní ochrany areálu (BOA) a příslušné dokumentace, - aktualizace předpisů, dokumentace a pokynů vztahujících se k výkonu služby fyzické ostrahy v zařízení včetně kontrolní činnosti, - provádění proškolení problematiky BOA pracovníkům fyzické ostrahy a ostatním zaměstnancům, - zpracování návrhu a realizace schválených opatření ke výšení kvality zabezpečení areálu, - ve své činnosti je přímo podřízen vedoucímu odboru Zařízení, , Požadujeme:, - VOŠ a vyšší (Bc), - alespoň 3 roky praxe v oboru, - perfektní znalost práce na PC (MS Office), - aktivní ŘP sk. B, - trestní bezúhonnost, - multikulturní toleranci, - ochotu dále se vzdělávat, - aktivní přístup k plnění zadaných úkolů, , Nabízíme:, - zařazení v 10. platové třídě dle NV č. 564/2006 Sb., - benefity zaměstnance organizační složky státu, - možnost vzdělávání a odborných kurzů, - 25 dní dovolené, 5 dnů indispozičního volna, - fond kulturních a sociálních potřeb, - stravování v místě pracoviště, - nabízíme Multi-sport kartu, - jazykový bonus, - možnost využití zvýhodněných mobilních tarifů pro členy rodiny, , Informace o naší organizaci naleznete na www.suz.cz., Pokud vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem prostřednictvím emailu.. Pracoviště: Správa uprchlického zařízení mv čr - pobytové středisko bělá - jezová, Jezová, č.p. 1501, 294 21 Bělá pod Bezdězem. Informace: Robert Vyskočil, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Čaloun, "zlatý" hráč z olympiády v Naganu se zlatou medailí.
18

Šampion Čaloun: V Naganu vše fungovalo hlavně díky Ivanovi

Jak jsme žili - Mladoboleslavsko - 1.máj 1982

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Mladé Boleslavi

Kam na Boleslavsku za zábavou? Vyberte si!

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Prověřte své znalosti z matematiky v dnešním testu Deníku

Dostali byste se na střední školu? Zkuste si, jak těžké to mají žáci při přijímacích zkouškách. V dnešním tištěném Deníku najdete druhý z testů, které jsme pro vás připravili. Prověří vaše znalosti matematiky. Příští týden vás pak čeká další test. Kupte si Deník a ověřte znalosti své i znalosti svých dětí. 

Březina opraví náves

Březina – Školka, náves a protipovodňová opatření. To vše plánují v Březině na letošní rok. Také ovšem kanalizaci a testovací rychlostní zkoušku na Rally Bohemia.

Bronzová Samková v Brně a 88letý násilník s paličkou na maso: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 21. února 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT