VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Petr Pik: Nechci od zlaté rybky šanci na tři přání, stačila by jedna jediná!

MLADÁ BOLESLAV - Ze dne na den se stal známou osobou. Katapultovala ho tam televizní taneční soutěž Bailando. Co dělá Petr Pik nyní, půl roku od konce soutěže? I nadále bojuje za lepší život synovce Danečka.

9.10.2007
SDÍLEJ:

Petr PikFoto: Deník/Jiří Macek

Petr Pik vtrhl před časem mezi nás na televizní obrazovky. Každý týden spolu s nováckou moderátorkou Lucií Boryhovou tancovali pro peníze a naději na lepší život za Pikova synovce Danečka, který je zdravotně handicapovaný. Pik s Borhyovou nakonec dosáhli svého cíle - v soutěži Bailando vyhráli potřebné peníze. Petr se navíc stal známou osobností. A ve snaze podporovat Danečka pokračuje i nadále. Jaký vede život? Jak je to s jeho láskami, které propírá každou chvíli bulvár? S kým Petr chodí? A co Daneček? O tom všem jsme si povídali v mladoboleslavské restauraci Anděl.

Čas letí jako zblázněný. Ještě včera jste vstával na noční do Škodovky na svoji šichtu v lakovně. A dnes jezdíte po nocích, objevujete se na akcích, tancujete, spát chodíte také až k ránu. Nepřipadá vám to tak trochu jako sen?
Někdy opravdu jo, fakt mne to někdy napadne. Ten život je opravdu rychlý a snažím se ho žít naplno.

Přes noc jste se stal známou osobou, dívky se za vámi ohlížejí…
Pochopitelně, televize mne dost zviditelnila. Jenže to má i své stinné stránky. Na jedné akci za mnou přišel kluk a povídá: Já vám strašně závidím to, jak jste známý. Já mu na povídám: Hele, všechno má dvě stránky. Ta dobrá je, že jsi zviditelněný a můžeš se pokusit splnit tím své sny. Ta druhá stránka je ta, že ztrácíš svobodu, volnost, soukromí. Jsi v jednom kole. Já ale říkám, že všichni jsme na začátku na jedný startovní čáře.

Věříte na osud?
Něco na tom bude. Odpověděl bych: Určitě!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak se to pozná?
Mamka má kartářku. A řeknu vám to, co mi vyložila, to sedí jako prdel na hrnec. Já v osud určitě věřím.

Povídejte…
Já jsem vlastně ani tu paní kartářku neviděl. Ale mamka jí dala nějakou moji věc. Bylo to ještě před tím, než začalo Bailando. Máma přišla od kartářky a povídá: Budeš někomu pomáhat, skončíš v práci, budeš bydlet jinde, poznáš člověka, který ti změní život. To bylo měsíc před soutěží. Já na to: Mami, neblázni, kam bych se stěhoval, tady mám práci, mám závazky. Ona říká: No, uvidíš sám. Měsíc utekl jako voda a plnilo se to. Pak zničehonic zase karty a zase to vychází. A pak ještě jednou.

To je dobré. Takže co vám dále kartářka předpovídá?
Já si řekl, že nechci vědět už nic. Čím člověk víc ví dopředu, snaží se těch chyb vyvarovat, to je špatný. Co má v osudu člověk napsáno, tím si prostě musí projít.

Vraťme se na chvíli k samotné soutěži Bailando. Vzpomenete si na to, jak vcházíte do budovy, kde je na programu konkurz?
Jistě. Na první casting jsme přijeli se ségrou. V prvním patře nikdo. Ve druhém nikdo. Vyjeli jsme do třetího a tam minimálně pět set lidí. Já jen zíral a nechápal. Každý vyplňoval papíry a tak si říkám: Co já tady dělám? No nic, slíbil jsem to, jdu do toho. Chci to dotáhnout do konce. V půlce nechci říct, že to balím. Tak jsem ty papíry vyplnil taky. A ono se to nakonec podařilo. Dopadlo to tak, jak to dopadlo.

A jsme u vašich vztahů. Soutěž vás katapultovala do náruče kouzelně krásné Lucie Borhyové, posléze také do účastnice pěvecké soutěže SuperStar Michaley Noskové. Alespoň podle bulváru to bylo zcela jasné.
To nemá smysl vysvětlovat. Bulvár stejně napíše to, co chce. To jsou jen úsměvné historky.

A co tedy ta Míša Nosková? Jak často se navštěvujete?
Vídáme se hodně málo, má zkoušky v Karlíně, vystoupení. Moc se nevidíme. Nejhorší je, že každý vás začne spojovat s nějakou osobou, s níž si povídáte na nějaké akci. Pak přijedete na další akci. A ten člověk je tam pochopitelně taky. Takže si zase povídáte. A pak je těžké někomu vysvětlovat, že o nic nejde. Nebo si snad myslíte, že jeden bude stát v jednom a druhý v druhým rohu? Prostě všichni stojí pohromadě v jedný bandě. To je všechno. Novináři si stejně napíší, co potřebují. Jinak s Míšou jsme udělali jednu charitativní akci a ta se velice vyvedla. A Míša taky přijede v sobotu 20. října do Michalovic na charitativní akci, kterou pořádám. Prostě to, že někdo má kamaráda, je normální a přijde mi normální, že si spolu třeba dají kafe.

S kým bylo v poslední době možné vás „nachytat“?
To vůbec nevím.

Máte nyní nějakou favoritku?
Já se vztahu nebráním. Když to zajiskří, tak bych do toho šel. Já jsem ale po tříletém vztahu a do ničeho se hrnout zatím nechci. Jsem sám, nikoho nemám.

A jaká by měla být ta vaše vyvolená?
Jaká by měla být? Jakou mám představu? Člověk by se měl poznat hlavně zevnitř, jak to cítí. To přece přijde samo.

Umíte si představit partnerku ze šoubyznysu?
Já si myslím, že tím, kam jsem se dostal, se mi hodně otevřely oči a že jsem pevně nohama na zemi. Ideály o růžových oblacích si neplánuji. Tím odpovídám.

Máte dost kamarádů?
Já si myslím, že mám.

A máte na ně čas?
Moc ho není, to je pravda. Známí píšou, přijď na kafe, já řeknu jo, ale přijde něco, co musím udělat. A tak se to zvrtne. Já chci s člověkem pokecat, podívat se na fotky a pětiminutové posezení, to je dost málo, to nemá smysl. Tím se všem kámošům, které nestíhám, omlouvám.

Kde vlastně bydlíte?
Rodiče mám v Boleslavi, ale bydlím v Praze v rodinném domku.

Jak tomu mám rozumět? Koupil jste si domek?
Ne, nekoupil, jsem tam v pronájmu. Já jsem v rodinném domku vyrostl, v bytě jsem moc zavřený, potřebuju vyjít ven, na zahradu.

Při způsobu svého života ale asi moc doma nejste?
Pořád pendluju po republice. Mám permanentně sbalený kufr.

Jak si myslíte, že se dá vydržet v šoubyznysu, do kterého jste naskočil?
Já si se snažím využít šanci, kterou mi život dal. Snažím se pomoci malýmu klukovi, který tu pomoc potřebuje. Teď jsem tady já, abych do toho šel. A taky chci pomoci nejen jemu, ale více dětem. Uvidíme, jako to dopadne. Proto v tom zátahu chci zůstat co nejdéle.

V Bailandu jste vyhrál peníze pro Danečka, jaká je ta další pomoc?
V sobotu 20. října se od 13 do 18 hodin uskuteční v golfovém areálu v Michalovicích u Mladé Boleslavi pilotní akce k charitativnímu projektu Dáda Days.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Co to znamená?
Je to charitativní činnost zaměřená na podporu dvouletého synovce Dana Šelemberka, který už v tak nízkém věku prodělal šest operací šedého zákalu a trpí epilepsií. Tu pomoc chci ale směřovat nejen k Danečkovi, ale i k dalším dětem, které ji potřebují. Podnikám kroky k tomu, aby právě finanční pomoc směřovala i do Základní školy speciální v Mladé Boleslavi a ústavu v Lipníku. V plánu jsou i jiné instituce.

Kdo ze známých tváří přijede 20. října do Michalovic?
Odpoledne bude moderovat Dalibor Gondík, zazpívat přijedou účastníci SuperStar Míša Nosková, Filip Jankovič, Leona Černá, Honza Kříž, Roman Lasota. Představí se bailandoví tanečníci Zdeněk Fiala, Slávek Molnár, Vlaďka Dolhá a Iva Kubelková. Povedlo se nám oslovit i Davide Mattioliho a věřím v příjezd člena kapely Lunetic Martina Kociána, na děti se přijede podívat Lucie Borhyová.

Řekněte mi, co vy a tanec v současné době?
Jsem zapsaný v taneční asociaci, takže bych klidně mohl soutěžit. Ale to se rozhodně nechystám. V každém případě třikrát týdně trénuji, takže tanec nezanedbávám. Rozhodně se na nějakých exhibicích a především charitativních akcích jako tanečník představím.

Jste nyní velmi vytížený člověk, kam byste unikl, kdybyste potřeboval opravdu vypnout a vypadnout od lidí?
Mám jedno úžasné místo, kde mne to fakt baví. U Mužského, u vyhlídky, na skalách. Tam je moje místo. Když nevím, kudy kam, když je nejhůř, tak si tam sednu a je mi fajn.

Jdete tam sám, nebo s doprovodem?
Já řeším problémy spíš v sobě. Dostávám to ze sebe jiným způsobem.

Jakým?
Třeba tancováním. To ze sebe všechno vymlátím, přijdu na jiné myšlenky. Musím se soustředit na sebe, na hudbu, na partnerku, to je kombinace věcí, kde nelze moc přemýšlet o něčem jiném. Pak mne taky uklidní muzika.

Jaká?
Nebráním se žádné hudbě, ale poslouchám hlavně hip hop a R´n B.

Kdybyste měl více času, čemu byste se více věnoval?
Jak jsem řekl, určitě bych se častěji potkal s kamarády. Ale jinak kolečkové brusle, snowboard a taky motorka, mám šestistovku yamahu.

Řekněte mi na závěr, kdyby vyplavala zlatá rybka a nabídla tři přání. Jaká budou?
Nemám tři přání. Měl bych jedno jediný. Zdraví pro Danečka. Spousta lidí neví, že jsou děti, které takové postižení mohou mít. A spoustu lidí to do chvíle, dokud se s tím sami nesetkají, ani nezajímá. Lidi, kteří jsou zdraví, nezajímá, zda někdo má problém s tím či oním. Prostě to tak je. A já pochopil, že zdraví lidé si mohou v dnešní době přát absolutně cokoliv. Ale nemocný člověk a jemu blízcí si vlastně přejí jen jedno jediné. A to je to, co si přeju já. Nechci tři šance od zlaté rybky, stačila by jedna jediná. A do té doby, dokud se rybka neobjeví, tak ji budu zastupovat, jak jen to půjde, já.

9.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní lékař 41 384 Kč Zubní lékaři bez specializace Stomatolog. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 41384 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: . Pracoviště: Topdent s.r.o. - pracoviště zahradníkova ulice, Zahradníkova, č.p. 330, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Eva Plecitá, +420 602 689 811. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 74 Kč Ostatní uklízeči a pomocníci Uklízeči. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 74 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce:, Štefánikova č.p. 1406, Mladá Boleslav III, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Prvotní kontakt: tel.: 778 759 994 (8-14 hod.), e-mail: skyclean@skyclean.cz, , Jedná se o úklid kanceláří a ostatních prostor FÚ Štefánikova 1406. U OZP a OZZ - hlavní pracovní poměr.. Pracoviště: Skyclean s.r.o. - pracoviště na fú mladá boleslav, Štefánikova, č.p. 1406, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Stanislav Bříza, +420 778 759 994. Výroba - Ostatní strojírenští technici Ostatní strojírenští 20 000 Kč Ostatní strojírenští technici Ostatní strojírenští technici. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Místo výkonu práce:, Přestavlcká č.p. 1474, 295 01 Mnichovo Hradiště, , Prvotní kontakt: tel.: 326 706 600, e-mail: kissova@profsvar.cz nebo osobně: 11.10. 2018 a 18. 10. 2018 9-10 hod., , Požadavky:, - SOU vzdělání, - řidičský průkaz skupiny B - není podmínkou, - průkaz obsluhy VZV - výhodou, , Pracovní náplň:, - montáž tažného zařízení, - manipulace s materiálem, , Zaměstnanecké výhody: příspěvek na stravování, příspěvek na životní pojištění a důchodové připojištění, až 5 týdnů dovolené, dárkový poukaz do lékáren Dr. Max, dárkový poukaz do CA, karta do městského bazénu v Mladé Boleslavi, motivační prémie za 100% docházku.. Pracoviště: Prof svar s.r.o., Přestavlcká, č.p. 1474, 295 01 Mnichovo Hradiště. Informace: Sandra Kiššová, +420 326 706 600. Výroba - Výroba Montážní dělník 13 500 Kč Montážní dělníci mechanických zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Místo pracoviště:, - TRW-Carr s.r.o., Hlavenec 161, Předměřice nad Jizerou, , Prvotní kontakt:, - osobně na adrese Pod Krejcárkem 975/2, Praha 3, Pá od 13:00 do 15:00, - e-mail: kismm@email.cz, - tel.: 602 667 161 od 09:00 do 15:00, , Upřesňující údaje:, - požadujeme výpis ze zdravotní dokumentace, - fyzicky nenáročná práce v třísměnném provozu, - po nástupu do práce se prochází školením, které je již hrazeno jako běžné odpracované směny, - specifikace práce: linková výroba, , Zaměstnanecké výhody:, - kariérní růst. Pracoviště: Tisana se - hlavenec, 294 74 Předměřice nad Jizerou. Informace: Mykhaylo Kish, +420 602 667 161.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pastviny i pro divoké koně se u Milovic rozšiřují.

Unikátní experiment. Vědci sledují přeměnu pole na druhově bohatou louku

Ilustrační foto

Lidí bez práce je opět méně

Hledali podfuk, našli pořádek

Střední Čechy - Vše je v pořádku. Tak se jeví výsledky kontroly oprav silnic, kterou středočeské hejtmanství objednalo v reakci na kritiku z řad opozičních zastupitelů.

Sychravý podzim? Ani náhodou. Střední Čechy stále trápí sucho

Střední Čechy - Půlka října je skoro za námi, podzim je nepopiratelně v plném proudu. Nebo ne? Překonané teplotní rekordy tomu úplně nenapovídají; stejně tak fakt, že současné počasí má celkem daleko do sychravého podzimu. Melancholie stranou: sucho zůstává dále problémem i na podzim. Kdy obvykle vydatně prší.

Stromy pro Olgu Havlovou a pomník pro dávno padlého nepřítele: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 13. až 14. října 2018.

Dělat věci jinak se vyplatí. A u erotických pomůcek to platí také

Přední česká produktová designérka Anna Marešová získala za svůj vibrátor z kolekce Whoop.de.doo mezinárodní cenu Red Dot a za Venušiny kuličky Národní cenu za design. Dnes se svým týmem pracuje na nové pražské výletní tramvaji T3 Coupé.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT