Kaktusáři z Mladé Boleslavi a okolí opět našli pro svou výstavu zázemí na Boleslavském hradě ve Státním okresním archivu, jehož ředitel je rovněž nadšeným pěstitelem kaktusů. Stoly výstavního sálu se nyní prohýbají pod dvěma tisícovkami exponátů i dalšími tisíci mladých kaktusů a sukulentů určených k prodeji.

Výstava, která začala včera a potrvá až do neděle, je zároveň prodejní a začátečníci na ní mohou získat od dlouholetých praktiků osvědčené informace.

„Aktivních máme stabilně kolem dvaceti členů," podotýká Čestmír Šimůnek, který sám vystavuje 530 svých kaktusů a připomíná, že počátky dnešního spolku se datují až do roku 1972.

Mezi exponáty je řada unikátních kousků zejména z Afriky a Ameriky, kam pro ně ti nejzarytější nadšenci mnohdy osobně jezdí. Pokud si uděláte čas, kaktusáři vám o jednotlivých druzích rádi prozradí víc a třeba přidají k lepšímu i nějakou tu historku. Například o tom, že ostny některých exponátů uvíznou v rukách natolik pevně, že se jich pěstitel bez chirurgického zákroku nezbaví.

Výstava je denně otevřená od 9 do 18 hodin.