V Petru Voříškovi, který letos v březnu oslavil osmadvacáté narozeniny, získala Mladá Boleslav zkušeného středopolaře. Voříšek má pověst fotbalisty s vyváženými ofenzivními a defenzivními schopnostmi, navíc s tvrdou a přesnou střelbou. Je odchovanec teplického fotbalu. Za severočeský FK Teplice odehrál od října 2000 do konce roku 2003 celkem 94 ligových utkání, v nichž dal šest gólů. Navíc získal zlatou medaili na evropském šampionátu jednadvacetiletých a na podzim 2003 nakouknul i do seniorské reprezentace Česka.

Přestože v té době na něho měla políčeno pražská Slavie, přestoupil v zimě 2004 do Sparty Praha. V rudém dresu stihnul do léta 2005 nastoupit k 19 ligovým utkáním a vsítil jeden gól. Od července 2005 hostoval v rakouském Paschingu a kmenovým hráčem Sparty Praha zůstává i po příchodu do Mladé Boleslavi.

„Jsem rád, že jednání o mém příchodu do Mladé Boleslavi dobře dopadlo. Boleslav od začátku jednala férově a já se těším, že si zahraju pořádný fotbal,“ řekl o svém příchodu do FK Mladá Boleslav Voříšek. Kluby se dohodly na půlročním hostování.

V představách trenéra Zajíce by měl Voříšek nahradit ve středové řadě Martina Abrahama, který po ročním působení v Mladé Boleslavi přestoupil do Sparty Praha.

Devětadvacetiletý Martin Abraham do Mladé Boleslavi přišel v loňském létě ze Slovanu Liberec, kam rok předtím přestoupil ze Slovácka, a v uplynulém ročníku 2006/07 v mladoboleslavském dresu odkopal 24 ligových utkání a dal dva góly.