Jakmile se blíží léto, už to s ním šije. Petr Manďák, adrenalinový „šílenec" z Mladé Boleslavi, však o sobě vždy tvrdil: „Mám rád, když lidé tleskají, to jsem schopen udělat neskutečné věci. Jenže postupem času jsem se uklidnil. Určitě na tom nese velký podíl můj syn Samuel," říká Petr Manďák, který na kolečkových bruslích už „prodělal" mnoho vylomenin i zlomenin, jako třeba jízda na bruslích v rychlosti 192 kilometrů za hodinu!

Jeho oblíbenou letní libůstkou jsou skoky do vody v přírodním lomu v Hříměždicích u Příbrami. Tam se uskuteční v pátek a v sobotu mistrovství republiky ve skocích do vody High Jump. Skákat se bude z několika výšek, ta největší odrazová rampa je poprvé umístěná nad vodou v neskutečné výšce 27 metrů. „Do toho nejdu," říká ale rezolutně Petr Manďák.

„Budu skákat z 9, 12 a 16 metrů. Na ty nejvyšší skoky se těším, protože přijedou borci světových jmen včetně českého úspěšného zástupce ve světovém poháru Michala Navrátila, a také nejlepší skokan všech dob Orlando Duque. „Bude to nádherná podívaná a já vím, že se mi při pohledu na ně bude tajit dech. Ale fakt do toho nejdu, skákat z větší výšky než je šestiposchoďový panelák mi stačí," přemítá pár dnů před akcí.

A co Petr předvede? Zatím svůj skok neřekl nahlas, ale podle našich zjištění z minulých let byl již dvakrát druhý za salto pozadu o 540 stupňů přetočené do salta popředu. Mandis, jak se mu přezdívá, hájí tzv. freestyle skoky, od profi skokanů by to bylo dvojíté salto s dvěma půlvruty. Co ho na skocích z vysoké výšky láká?

„Tady nejde jen o skákání, ale o celkovou atmosféru. Je to pro mě již 8 let nejlepší akce roku! Skoky, volné koupání, večerní party a koncerty u vody. Petr Manďák se letos opět rozjezdil po šesti letech na kolečkových bruslích i závodně. Má zatím za sebou tři závody na 10 kilometrů a všechny vyhrál. Včetně Ostravy, kde se konal světový pohár a zvítězil tam i v amatérské kategorii.

Právě v Brně zažil patrně jeden z nejsilnějších závodních zážitků. Od startu si totiž nechal ujet jednoho ze závodníků o 250 metrů. "Ta stíhačka v posledních dvou okruzích byla neskutečná, dojel jsem ho v posledních metrech závodu a vyhrál o pouhou jednu desetinu vteřiny. Za cílem jsem se málem pozvracel, šel jsem až za hranici svých sil. Vyhrál jsem silou svého ducha a díky mnohaletým meditacím, díky kterým umím energie přijímat z vesmíru i ze Země, protože natrénováno tolik fakt nemám," svěřil se Boleslavskému deníku Petr Manďák.

Mandise o tomto víkendu kromě skoků do vody čeká i nedělní rychlobruslení v Praze. A nebyl by to boleslavský nadšenec, kdyby si závod trochu neokořenil. "Pojedu tři trasy – obě desetikilometrové a jedenadvacetikilometrovou budu natáčet pro Českou televizi. Ve více než třiceti stupních to bude paráda," dodal včera Petr Manďák.

Tak mu držme v sobotu a pak i neděli palce!