Vedení obce, kde žije kolem šedesáti trvale přihlášených lidí, se rozpadlo poté, co jeden ze zastupitelů na vlastní žádost rezignoval.
Jelikož se 
o blaho Neveklovic staralo pětičlenné zastupitelstvo v čele se starostkou Lenkou Škodovou, což byl minimální počet, který povoluje zákon 
o obcích, muselo být vypsáno nové kolo komunálních voleb.

„Zatím přišlo dvanáct voličů z třiapadesáti," hlásila v sobotu kolem půl druhé předsedkyně volební komise Kateřina Sehnalová. Poznamenala, že lidé o volby zřejmě velký zájem nemají. „Je teplo. Raději než volit, šli určitě k vodě," konstatovala hnědovláska, s níž 
u stolu seděli ještě další čtyři kolegové.

Jak jsme se dozvěděli, ani jeden z členů volební komise neměl trvalé bydliště v Neveklovicích, ani se zde nezdržoval. Všichni pocházeli z Mladé Boleslavi.

„Zřejmě se tu členy komise nepodařilo dát dohromady. My všichni jsme spolupracovníci současné starostky a chtěli jsme jí pomoci. Známe se, a tak nám práce rychle utíká," vysvětlila.

Nakonec se do desáté hodiny večerní, kdy se volební místnosti uzavřely, dostavilo dvaadvacet občanů, což je v přepočtu jednačtyřicetiprocentní účast.

Jak je z výsledků patrné, v Neveklovicích se do vedení pustila nová krev. Zatímco v říjnu voliči mohli vybírat z pěti kandidátních listin, z nichž čtyři založily fyzické osoby a jednu čtyři nezávislí kandidáti, mezi nimiž bychom našli i současnou starostku, v červnu už tomu bylo jinak.

Pětice odvážných

Mezi místními obyvateli, kterým není osud malé obce lhostejný, se nakonec složila jedna kandidátní listina volební strany. Název si dali Neveklovice 2015 a napsalo se na ní pět jmen: Petr Hladík, Jana Vodrážková, Ludmila Janoušková, Martin Dufek 
a Iveta Dufková. Pokud si spočítáme, kolik lidí je potřeba do zdejšího zastupitelstva, pak dojdeme k výsledku, že všichni jmenovaní získali mandát k tomu, aby za obec rozhodovali.

Všichni jsou nováčky. Až na Petra Hladíka, bývalého starostu, který dovedl Neveklovice až do prvního kola říjnových komunálních voleb, kde ho vystřídala právě Lenka Škodová, přestože od voličů získala pouze devět mandátů.

Teď bude na současné starostce, aby svolala ustavující zasedání nového zastupitelstva. Sama se o místo ve vedení obce, potažmo o nejvyšší post, už neucházela. Zřejmě ji k tomu vedly předchozí peripetie a mnoho vyostřených situací a nedorozumění.

Kdo však usedne na jejím místě? Bude to Petr Hladík, který už má ve starostování zkušenosti? Nebo si zvolení kandidáti mezi sebou vyberou někoho jiného? Toť otázka.