Jak se na něj společně se svými čtyřnohými miláčky připravit? Přinášíme několik tipů a rad. Nejjednodušším způsobem, jak snížit stres zvířete, je vaše přítomnost a bezpečný úkryt. V panelových domech pronikne nejméně hluku do střední části bytu – například koupelny. Pokud zde se zvířetem strávíte první nápor rachejtlí a petard, jistě vám bude vděčné.

Rozhodně se vyhněte venčení psů kolem silvestrovské půlnoci. Setkání se zbloudilou petardou by mohlo skončit zraněním, nebo prohledáváním psích útulků až do Tří králů. Na Silvestra se totiž každoročně zaběhne obrovský počet zvířat. Stále oblíbenějšími se tak stávají zvířecí sedativa.

„V posledních třech dnech je tento prostředek nejprodávanějším preparátem. Stojí se tu na něj fronty. V různé koncentraci je vhodný jak pro psy, tak pro kočky. Rozhodnete-li se svému zvířeti podat sedativa, je třeba počítat s možnými riziky, pokud zvíře trpí na epileptické záchvaty, má nemocné srdce nebo další choroby," uvádí Jiří Langer z Veterinární kliniky Salvus.

Přípravek v podobě tablet nebo gelu je rovněž nutné aplikovat v pravý čas. Zhruba 20 – 30 minut před žádaným nástupem efektu. O tomto postupu vás ale jistě poinformuje zvěrolékař. Tišící preparát můžete pořídit ještě dnes. Tam, kde je otevřeno, bude přípravek, jehož trvanlivost je dva roky, jistě k dispozici.