Dva florbalové týmy z Mladé Boleslavi, FBK Sklípkani a Legendy Výstaviště, se rozhodly zapojit do celosvětové akce Movember a podpořit tak boj proti rakovině prostaty.

Celý listopad si florbalisté pěstovali pod nosem kníry, aby pak společně nafotili kalendář.

Kalendář se bude prodávat za cenu 200 Kč za kus a výtěžek z celé akce bude věnován na konto hnutí Movember CZ. Bude tedy použit na výzkum, léčbu a boj proti rakovině prostaty.

Altánek s Café barem na Výstavišti ve čtvrtek večer praskal ve švech, aby přesně ve 20.12 hodin k přítomným z televizní obrazovky "živě" promluvila Lucie Borhyová a křtění kalendáře odstartovala.

Křtu se zúčastnili nejenom aktéři, kteří kalendář nafotili, ale podíleli se na něm i význační sportovci včetně florbalistů ligových Billy Boy Petra Novotného a Jiřího Boušky a také hokejistů prvoligového BK Mladá Boleslav.

První pokřtěný kalendář se následně stal objektem dražby a za 500 korun si ho zakoupila jedna z návštěvnic. 

"Ty kluky znám, jsou to kluci, kteří tady hrajou regionální florbalovou ligu a známe se dlouho. Jsem moc rád, že se k téhle akci přihlásili a že to celé dotáhli až takhle do konce, až do toho kalendáře," řekl po slavnostním křtu Jiří Bouška, hráč Billy Boy a také náměstek mladoboleslavského primátora.

Sám se podle svých slov do pěstění kníru nemohl pořádně zapojit, protože mu vousy moc nerostou a navíc se o akci dozvěděl až v druhé půlce listopadu. "Uvidíme, jak to bude vypadat příští rok, pokusím se na to nezapomenout," řekl dále Jiří Bouška.

"Je evidentní, že skrz moderní sociální sítě takové akce žijou. A pokud se téhle skupince lidí podaří vybrat pár peněz na tuhle dobrou věc a podaří se to v celé republice nebo po celém světě, tak ty akce určitě význam mají," řekl jeden z kmotrů kalendáře na otázku, zda si myslí, že takové akce mají smyl.