„Strojvedoucí řekl strážníkům, že si psa povšiml, jak sedí ve vestičce na vlakové zastávce v Bělé pod Bezdězem,“ uvedla Helena Honkiszová, mluvčí kolínských strážníků.

Strojvedoucího pak čekalo velké překvapení, když malého cestovatele - stafordšírského bulteriéra objevil při kontrole soupravy v Kolíně, kde vlak svoji trasu končil. „Strážníci Městské policie Kolín pohodového psíka naložili do vozidla a převezli do kolínského městského útulku. Kontrolou čipu bylo zjištěno, že je tento čip zaznamenán ve dvou registrech,“ popsala případ Helena Honkiszová.

Zaměstnanec kolínského útulku proto kontaktoval pracovnici registru. Ta mu předala kontakt na majitelku chovné stanice na Kladensku. A ta dala kontakt na majitele psa. „K šťastnému návratu už chyběl jen krůček – vyrozumět majitele tuláka, který opravdu, jak bylo následně zjištěno, bydlí v mladoboleslavském regionu,“ uvedla Helena Honkiszová.

Příběh má šťastný konec. Majitelé si pro psa přijeli. „Uvedli, že se byli se psem projít, psa zřejmě něco zaujalo, protože se ztratil z dohledu. Ze šťastného shledání měli všichni zúčastnění obrovskou radost,“ dodala mluvčí kolínských strážníků.