Konec léta je na Mladoboleslavsku ve znamení personálních změn na vysokých postech v několika institucích v Mladé Boleslavi. Nejprve minulý týden oznámil konec kariéry na pozicí náměstka ředitele Klaudiánovy nemocnice Václav Řičář.

„Nastal čas jít po pěti letech v Klaudiánově nemocnici jinou cestou,“ napsal Řičář. Podle dobře informovaných zdrojů z nemocnice jde na lépe placené místo. Objevují se však i spekulace, které jeho odchodu dávají záhadnější charakter.

Další personální změna se odehrála nečekaně včera, když dobře placený post programového ředitele mladoboleslavského rádia Jizera náhle opustil Jaromír Maceška. Ten kromě šéfování rádiu uváděl i tamní diskuzní pořady s politiky a slavnými osobnostmi.

„Bylo to naprosto neplánované. Jaromír se rozhodl, že už toho má plné zuby. Řekl, že má vlastní byznys, kterému se chce věnovat, a proto dobrovolně skončil,“ řekl Deníku generální ředitel rádií Jizera a Kiss Delta Milan Pruner.

Ten také nabídl post moderátorovi rádia Luboši Dvořákovi, který programového ředitele už dříve dělal před Maceškou. V rádiu pracoval stále jako moderátor. Mezitím pracoval pro místní soukromou agenturu jako moderátor a organizátor společenských akcí.

„Pro agenturu Probay už budu pracovat jen externě. Původně jsem měl být v rádiu jen jako zprávař, ale nabídku na programového ředitele jsem přijal,“ řekl Deníku Luboš Dvořák. Podle svých slov zatím nechystá žádné větší programové ani personální změny.

Dvořák do rádia přichází v době, kdy se Jizeře velmi daří. Její týdenní poslechovost je kolem osmdesáti tisíc posluchačů.