„Naše kapacita je sto lůžek a přijímáme mezi sebe klienty od osmadvaceti let. Cílovou skupinou jsou převážně senioři, dále osoby s tělesným a zdravotním postižením a v neposlední řadě lidé s handicapem," vysvětlila Magdalena Pavlíčková, která v penzionu pro seniory pracuje jako sociální pracovnice.

Kdo se tedy do zařízení může přihlásit? Prostředí je vhodné pro seniory, bez omezení věku, handicapované, kteří potřebují čtyřiadvacetihodinovou péči, dále například pro spoluobčany s roztroušenou sklerózou, kteří již nevstanou z lůžka, nebo pro pacienty po nehodě či jiném neštěstí, které je do dalšího života paralizuje. Domino nabízí pobyty dlouhodobé i krátkodobé.

„Ty mohou trvat tři dny nebo třeba dva týdny, ale i déle. Pomohou vyřešit složitou životní situaci např. při odjezdu rodinných příslušníků, kteří se starají o nemocného příbuzného, na dovolenou," nastínila Magdalena Pavlíčková s tím, že klienti mohou být dle jejich přání a momentálních možností penzionu ubytování v jedno, dvou případně i třílůžkovém pokoji s vlastním sociálním zařízením.

Mohou mít i své vybavení

Klienti jsou v penzionu ubytováni na základě jejich žádosti, po podpisu smlouvy o ubytování, na základě které jim zde může být umožněno zřízení trvalého pobytu. „Součástí každého pokoje je jeho základní vybavení (postel, noční stolek, šatní skříň atd) a sociální zařízení. Aby se u nás klienti cítili opravdu jako doma, mohou si pokoj (dle jeho typu) dovybavit svým oblíbeným nábytkem. Lidé si k nám často přivážejí svá oblíbená křesla, na která jsou zvyklí, dále televizi, pokoj si zdobí obrazy a fotkami příbuzných, popřípadě si pokoj mohou vymalovat barvami, v kterých se cítí dobře", vyjmenovává sociální pracovnice.

Do penzionu si lidé s sebou mohou přivést i malé zvířátko. Také v samotném penzionu se dvě nachází. Jedním je pes Laky, který slouží ke canisterapii, a dalším papoušek Miky.

Přestože je penzion soukromým nezdravotnickým zařízením, jeho velice ochotný personál se snaží uspokojit potřeby a přání všech klientů. Jak Magdalena Pavlíčková ujistila, uzavřeli dohodu s Klaudiánovou nemocnicí: „Jednou za dva týdny k nám dochází MUDr. Natabou, který je praktickým lékařem v Klaudiánově nemocnici a stará se o celou spádovou oblast Mladoboleslavska," konstatovala Pavlíčková. V případě potřeby navštěvuje i klienty na pokoji.

Zdravotní péče

Případné zdravotní problémy klientů jsou zajišťovány dle jejich potřeb zdravotními sestrami z Domácí péče Klaudiánovy nemocnice v čele s vrchní sestrou Jitkou Laubeovou. Penzion má registrovanou sociální službu – osobní asistenci.

„Při pobytu klienti hradí poplatky za ubytování, stravu ve formě plné penze a základní péči. Součástí plné penze je celodenní strava (snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře), včetně pitného režimu. V rámci ubytování klientům nabízíme úklid, praní prádla, odvoz k lékaři, dovážku léků a hlavně službu zajišťující dvacetičtyřhodinovou osobní asistenci", řekla Magdalena Pavlíčková.

Klienti mají v penzionu o zábavu postaráno. Na informačních nástěnkách se mohou seznámit s tím, co je čeká: „Nabízíme rukodělné aktivity, čtení, promítání filmů a poslech hudby, dále práci na počítači a internetu, výlety a zájezdy, procházky a zdravotní cvičení i setkávání se se zajímavými osobnostmi," dodala sociální pracovnice.

Pokud budete mít o ubytování a další služby penzionu zájem, přijeďte se podívat a osobně se s penzionem Domino seznámit. Personál vás ochotně provede a zodpoví vaše případné dotazy.

V současné době zatím není penzion plně obsazen. Podrobnější informace o možnostech pobytu a poskytovaných služeb vám poskytnou na recepci.

Otevřeno pro veřejnost je každý den, včetně svátků a víkendů od 8 do 19 hodin.