Letos si jejich pořadatelé i účastníci navíc předsevzali nelehký úkol – překonat český rekord ve štafetě v pití piva na čas.

Pokus o rekord

Předsevzetí bylo o to náročnější, že československý rekord z roku 1992, který má hodnotu 13 minut a 46 sekund, drží již rozpadlý Klub vyspělých alkoholiků Pěčice. Místní by tedy museli překonat sami sebe. Původně se pivní štafety mělo zúčastnit 80 mužů a 20 žen. Nakonec se ale ke stolům s plnými půllitry dostavilo pouhých 70 odvážlivců. Ti je v pivní štafetě dokázali vyprázdnit za 10 minut 34 vteřin.

Hod sudem a tuplák

Muži si ještě před samotnou štafetou v rámci tréninku stihli zasoutěžit v hodu sudem a v pití tupláku piva na čas. Tuplákové discipliny se zúčastnily také dvě ženy – Martina Provazníková s časem 22 sekund a Alena Kováčová s časem 1 minuta 14 sekund. Ženy posléze čekal soutěžní hod válečkem a disciplina s názvem mámo přivez sud, kde soutěžící zápolily se sudem naloženým na rudlík.

Limonádové zápolení

Letos se myslelo i na soutěživého ducha příznivců limonád. Šestnáct dětí se postupně utkalo v pití limonády na čas, a v disciplině lahve ven a zase do basy, která spočívala v rychlém srovnání pivních lahví do přepravky. Nakonec si i limonádníci zkusili štafetu a společně své nápoje zdolali za 1 minutu 58 vteřin.
Pivní pěčické hry vyvrcholily venkovní diskotékou s DJ Antukou. Celou akci uspořádal místní hostinec a pěčický Klub Vodu nepijem, který už má za sebou nejedno úspěšné pivní zápolení.
Přímo v hostinci, který je zároveň klubovou základnou, je k nahlédnutí obsáhlá kronika, v níž se mimo jiné můžete dozvědět leccos o historii této neobvyklé organizace. Nechybí v ní například dopis přímo z prezidentské kanceláře, s omluvou, že se pan prezident z organizačních důvodů, nemůže zúčastnit jednoho z pokusů o překonání rekordu..

Kompletní výsledky pěčických her najdete v zítřejším vydání Boleslavského deníku.