Devět druhů piva, kvalitní muzika, fotbalové utkání a bohatá tombola. K tomu všemu doprovodný program v podobě pivních soutěží, vystoupení mažoretek, nebo vyhlášení Miss Rejšického pivobraní. 

Takový byl osmnáctý ročník Rejšického pivobraní, který se konal o uplynulém víkendu v rejšickém sportovním areálu. „Počasí nám letos přálo, za což sem velmi rád, pivo chutná, lidé se baví, myslím, že je všechno v pohodě," řekl nám hlavní pořadatel pivobraní Pavel Paclt.

A pak došlo na pivní soutěž. „Pití piva na čas se tady koná pravidelně. Šťávu mu dá už jen moderace Pavlína "Paši" Jirků, který letos moje pozvání opět přijal.  Tahle soutěž je oblíbená, a pokud budou soutěžit ti, co pivo nepolykají, jen si ho lijí do krku, tak to bude něco," řekl k soutěži Paclt.

Měl pravdu. Pivní soutěž opravdu stála za to. Mezi muži vyhrál Petr Šebesta s neuvěřitelným časem 3,27 vteřiny a mezi ženami Simona Obrázková s časem 6,41 vteřiny. Po soutěžích následovalo vyhlášení Miss pivobraní a Miss internet a pak očekávaná a oblíbená tombola.

Zbytek večera patřil muzice, Marku Ztracenému, Rybičkám 48 a samozřejmě pivům, pivařům a dobré zábavě. „Na letošním pivobraní se vytočilo padesát pět sudů piv a navštívilo ho kolem patnácti set návštěvníků, jsem spokojený," dodal  k osmnáctému Rejšickému pivobraní Pavel Paclt.

Příští rok se možná na pivobraní potkáte s Karlem Gottem. Hlavní pořadatel Paclt ho „uhání" už tři roky.

Simona Obrázková: Na soutěž jsem speciálně netrénovala

Piva normálně na ex nepije a přesto vyhrála v pivní soutěži v pití piva na čas mezi ženami. Simona Obrázková první místo získala časem 6,41 vteřiny, za který se jí podařilo vypít půl litru svijanské desítky.
Ženské „pivařce" jsme položili pár otázek.

Chodíte do hospody trénovat pravidelně?
Do hospody pravidelně nechodím, ale pivo mám ráda.

Máte svou oblíbenou hospůdku?
Ano, to mám. Je to hospoda Na Hřišti v Luštěnicích.

Vaše nejoblíbenější pivo?
O značku příliš nejde, ale nejraději mám tmavá piva,  na nich si pochutnám.

Střípky z akce:

Mohli jste se projet v nejnovějším modelu Škoda Citigo, o nějž se i soutěží. Ti, kteří zodpověděli jednoduché otázky hostesek, se dostali do slosování.  Do 14 dnů budou moci tři z vás Citigo řídit už napořád.

Ukázat se voličům přijeli i někteří politici, kteří kandidují do senátu.  Potkat jste mohli Adolfa Beznosku, Františka Petrtýla i Jaromíra Jermáře.

Návštěvníci byli spokojení, z píp teklo proudem devět druhů piv. Jen obchodníci kvůli velké konkurenci vydělali asi o něco méně.