Kdo Patrika Šimůnka zná, dá mi za pravdu, že ve svých představeních s Divadlem Bouda, dokáže opravdu pobavit. Povídali jsme si s Patrikem o jeho plánek.

Letos jste ve třetím ročníku na herecké škole, už přemýšlíte, co dál?
Každý student ve 3. ročníku přemýšlí, co bude dělat po škole. Zatím to nevidím na pevné angažmá a proto bych rád ještě zkusil obor divadelních věd na Karlově universitě. V minulosti jsem točil reklamu s Matějem Ruppertem, nebo jsem obcházel mnoho castingů, ale to je spíše přivýdělek, než něco stálého. V současné době jednám si divadlem Pod Palmovkou, kde rozšiřují soubor, tak je to jedno z řešení.

Preferujete film nebo divadlo?
Co se týče angažmá, každý herec preferuje divadlo, protože film není, až na výjimky, dlouhodobou záležitostí, tak jako reklama.

V jakých absolventských hrách vás mohou diváci vidět?
Nejdříve je nutno říct, že všechna tato představení se hrají v Praze v divadle v Holešovicích. První inscenace, kterou jsme zde nazkoušeli je Dámský krejčí od Georgese Feydeaua, kde jsem byl obsazen do role Bassineta, který je ústředním problémem této hry a svému kamarádovi doktorovi Moulinotovi přidělává jen samé problémy. Je to situační komedie a je velice divácky oblíbená a to nás všechny těší, přestože jsem se já sám s touto rolí dost pral a zápasil. Na prosinec je plánovaná premiéra Dekameronu, kde si zahraju roli Filostrata.

Každému se nepoštěstí, aby ho režisér Jiří Krejčík oslovil do hry, jak se to povedlo vám?
To máte pravdu. Bylo to právě po premiéře Dámského krejčího, na kterou byl pan režisér Krejčík pozván. Den před představením byl za režisérkou této hry Ivanou Wojtylovou – Mikulčíkovou, kde nás představili. Po čase mi řekl, že když mě viděl poprvé, že netušil, že bych mohl být tak talentovaný. Pochopitelně mě to potěšilo, protože jsem nad touto hrou strávil mnoho času. Poté mě volali z produkce, že si mě pan Krejčík obsadil do hry Penzion pro svobodné pány, zdali jsem schopen být druhý den ráno v Národním divadle. Co může mladý herec odpovědět, jedině ano, budu tam.
 

S panem režisérem to ale není jednoduché, že?
Není,  pan režisér Krejčík je velice rázný, hned po několika setkáních vyhodil hlavní dámskou roli a tak se na čas zkoušení zastavilo. V současné chvíli mám informaci, že tato inscenace by měla mít premiéru v září příštího roku v hlavních rolích s Vojtěchem Dykem a Tatiánou Vilhelmovou, tak už se těším.

Jak jste se dostal k režírování divadelní hry Sborovna?
Střední škola Jičínská připravuje na kulaté výroční slavnostní program a protože chtěli na začátek divadelní představení, oslovili pana režiséra Josefa Kettnera, ale ten po několika zkouškách odmítl režii a tak oslovili mě. Bylo to období, kdy jsem jezdil mezi Prahou a Mladou Boleslavi, protože se připravovala inscenace v Praze. Je to hra Současného autora a myslím si, že je to hra pro všechny tipy diváků. Snažili jsme se vykreslit charaktery všech postav a zapojit do toho zajímavou hudbu a touto formou pootevřít dveře všech sboroven.

Kdy bude premiéra?
Premiéru jsem neurčoval sám, ale velice mě to potěšilo, protože premiéra je naplánovaná na den mých narozenin. Devatenáctého října, letošního roku.

Jaké jsou pro vás největší úspěchy divadla Bouda?
Tak velice mě těší, že nám meziročně o více než polovinu narostl počet uzavřených smluv a tím pádem je vidět, že je o naše divadelní hry zájem a v současné době už máme uzavřeny smlouvy na příští rok. Dále nás těší, že máme tu možnost hrát jak v Mladé Boleslavi, tak i v Jičíně, Vrchlabí nebo v Praze. V kulturní oblasti spolupracujeme s Bondy centrem, pro které připravujeme každoročně pohádky, nebo s Osvětovou besedou Kosmonosy a také s Prahou 4.

V minulých komunálních volbách jste se dostal do kulturní komise, s jakými pocity jste nastupoval a jaké pocity máte dnes?
Byl jsem osloven, zdali bych nekandidoval, tak jsem to zkusil a rozhodl jsme se, že pokud kandiduji, že se zaměřím na volný čas, sport a kulturu a tomuto odvětví se budu odpovědně věnovat. Pochopitelně, že jsem byl plný ideálů, ale po několika jednáních jsem pochopil, že jsem takřka jediný, komu jde o zlepšení. Na těchto zklamáních jsem začal jednat víceméně na vlastní triko a podařilo se mi mnoho věcí, které jsem chtěl udělat a zlepšit, ale je to strašné zdlouhavá, trnitá a nepříjemná cesta.

Co plánujete nyní?
Tak teď mám před sebou ještě přes 25 představení do konce roku a poté mě čeká moderování plesu a také nácvik nových her pro děti i dospělé.

Máte něco, co by jste chtěl na závěr tohoto rozhovoru vzkázat čtenářům Boleslavského deníku?
Choďte do divadel, čtěte, navštěvujte sportovní a kulturní akce a nenechte si kazit náladu politikou.