Před volební místností v Debři u Mladé Boleslavi, která je tradičně situována na služebnu městské policie, se už před úderem druhé hodiny tvořila fronta bez mála dvou desítek lidí s obálkami. Nikoliv předvolaných. Ale voličů. „Víme přesně koho volit, aby u nás bylo líp,“ řekla jedna z žen stojících pod schody služebny. „Mám ho v obálce,“ a zamávala s ní. Z debaty nejrychlejších prezidentských voličů také vyplynulo, že zde považují tyto volby za generační. 

Online reportáž

Do volební místnosti v Kosmonosech, do sokolovny v Tyršově ulici, dorazilo v první půlhodině několik desítek voličů. „Ti, co chtějí rychle odjet na víkend, chodí volit brzy,“ řekl předseda komise Miroslav Štěpánek. Zároveň připustil, že přeci jen tak velký nával hned od začátku voleb nečekal. I proto bylo spektrum došlých voličů široké, a to od prvovoličů až po seniory. „Asi zafungovala ta obrovská masáž médií,“ dodal. 

V Mladé Boleslavi je celkem 44 volebních místností a jednou z nich je i Dům kultury. Co ten toho už od roku 1972 zažil – kongresy KSČ, Pionýrskou i Dětskou notu, plesy i sportovní slib účastníků Rallye Bohemia. Kdyby stavby uměly mluvit, byl by to právě „kulturák“, který by měl být památkou, ale on neumí. Nyní se zde volí prezident České republiky na dalších 5 let. „Tolik lidí jsem hodinu po zahájení voleb nečekal,“ řekl Petr. Ch. z Mladé Boleslavi a zároveň ve frontě na odbavení vytáhl z kapsy chytrý telefon, aby se podíval na výsledky biatlonu. „Ajaj, nejde jim to,“ ohodnotil snahu našeho kvarteta v závodě štafet na 4 x 7,5 kilometru, která vyústila v osmé místo v cíli.