Nedávno starosta Benátek Jaroslav Král s nadsázkou řekl, že sotva někde štěkne pes, už je na světě petice. Nebyl daleko od pravdy. S peticemi se v poslední době roztrhl pytel, a v Benátkách dvojnásob.

Další benáteckou petici nyní sepsali lidé bydlící na náměstí 17. listopadu. „Nesouhlasíme s plánovaným vytvořením parkovacích míst před bytovým domem č.p. 518,“ vzkázali obyvatelé tohoto domu. Paradoxní na celé věci je to, že jiní obyvatelé této lokality zvýšení počtu parkovacích míst vehementně požadují. I proto vznikla studie, podle níž by na náměstí 17. listopadu mohlo vzniknout až 105 nových míst k parkování.

„Studie na zkapacitnění dopravy v dané lokalitě vyšla z žádosti obyvatel náměstí 17. listopadu. Lidé bydlící v číslech popisných 494 až 499 opakovně žádali více parkovacích míst,“ připomněl starosta Jaroslav Král. Jenže to, co chtějí jedni, evidentně nechtějí druzí.

Studie rekonstrukce náměstí je prozatím jen pracovním materiálem, ke kterému se lidé ještě mohou vyjadřovat. Jak ale vedení města vyřeší to, že obyvatelé náměstí se ohledně parkovacích míst neshodnou, zatím není jasné. „Situaci ještě budeme řešit. Těžko v současné době říct, zda na základě petice snížíme počet plánovaných míst k parkování,“ konstatoval místostarosta Benátek Pavel Štifter, který rozhodně není příliš nadšen z toho, že se lidé z jedné lokality neshodnou, co vlastně chtějí.

Že jsou nová parkovací místa na náměstí 17. listopadu potřeba, řekl nedávno jeden z jeho obyvatel. Komunikace i chodníky jsou v hrozném stavu, všude jsou díry, výmoly. A ke všemu skoro žádná parkovací místa, takže musíme stát v zákazu. Anebo na trávě, čímž znehodnocujeme veřejnou zeleň,“ řekl.

Studie na řešení dopravní situace v prostoru náměstí 17. listopadu bylo už projednána stavební a dopravní komisí a dokonce i s občany. Na základě množících se připomínek se však zastupitelé na svém posledním jednání dohodli, že v dalších fázích stavebního řízení počet parkovacích míst ještě přehodnotí.