Záhada! Všechna rezidentní parkovací místa na parkovišti v Pivovarské ulici byla ve čtvrtek plně obsazena, a přesto neměl další majitel karty kde zaparkovat!

Upozornil na to právě řidič, který nenašel místo tam, kde si stání draze platí.

„Všechna místa byla obsazená a všechna auta měla za oknem platnou parkovací kartu až do roku 2008. Jedno auto ještě dokonce stálo mimo vyhrazená místa označená bílým křížem. Platím tisíce ročně, ale musel jsem zaparkovat jinde. Jak je to možné?“ ptal se řidič telefonující do redakce.

Redaktoři Deníku okamžitě jeho tvrzení prověřili. A opravdu! Bylo evidentní, že minimálně dvě auta jsou tu navíc. Vydává snad společnost Activ parking více karet, než kolik je parkovacích míst?

„Není to možné, vydáváme vždy jen takový počet karet, kolik je rezidentních parkovacích míst,“ reagoval šéf místní pobočky Activ parking s. r. o. Jan Hauptvogel. Pak ale ujistil, že pokud k tomu opravdu došlo, počet vydaných parkovacích karet raději prověří.

Co se tedy mohlo stát? Nabízejí se dvě možnosti. Buď Activ parking opravdu vydal více karet, nebo některý z řidičů kartu zfalšoval.
Podle Hauptvogela jsou v současné době karty na všechna rezidentní místa vydaná. „Vyprodala se i všechna nová místa, která vznikla
v souvislosti s výstavbou vysokoškolského areálu,“ uzavřel Hauptvogel.