Změny cen nastávají 1. dubna. V platbách za parkování nadále platí, že prvních 15 minut parkování bude zdarma bez nutnosti registrace. Hlavní změny se týkají následné parkovací doby, přičemž poplatek se bude odvíjet od narůstajícího času parkování. „Režim krátkodobého stání v nejvytíženějších lokalitách bude zahrnovat i soboty dopoledne. Změny cen se netýkají parkovacích domů ani modrých zón pro rezidenty a abonenty, ale pouze ploch s parkovacími automaty,“ shrnul mluvčí Mladé Boleslavi Pavel Šubrt.

Ilustrační foto
Ceny parkování v Mladé Boleslavi se od 1. dubna změní. Poprvé po 15 letech

Počínaje dneškem zdražují i plavecké bazény. Základní vstupné pouze do plaveckého bazénu na Štěpánce, které je bez časového omezení, nově stojí s použitím MB karty 80 korun místo dosavadních 72 korun.  Hodinové vstupné do zóny 2, tedy rekreačního a plaveckého bazénu, vzrostlo z 90 na 100 korun.

Základní vstupné v sokolovně, kde je v ceně i vířivka a pára, stojí místo 83 korun stát 93 korun, opět za použití MB karty.

Ilustrační fotografie.
Vstup do plaveckých areálů v Mladé Boleslavi od příští týdne zdraží

Mluvčí magistrátu Šárka Charousková již dříve zdůraznila, že ke zvýšení cen bylo nutné přistoupit v souvislosti se zvyšováním nákladů a cen energií, aby bylo možné udržet vysoký standard obou areálů.

Nové ceny parkování

V plochách PD1 – oranžových (velké parkoviště mezi Pivovarskou a Masnou ulicí, parkování Na Kozině a parkování poblíž pošty v parku na Komenského náměstí) je prvních 15 minut zdarma, prvních 30 minut za 10 Kč, první hodina za 20 Kč a každá další hodina za 30 Kč.

V ploše PD1 – oranžová se šrafováním (menší parkoviště na Komenského náměstí proti magistrátu) je cena nastavena tak, aby toto konkrétní parkoviště primárně sloužilo krátkodobým návštěvníkům magistrátu. Zde je také prvních 15 minut zdarma, první hodina za 40 Kč a každá další za 40 Kč. Ve všech těchto parkovištích platí ceníky jen ve všední dny od 8 do 18 hodin.

V plochách PD2 – zelených (na Staroměstském náměstí, v ulici 9. května, K. Militké, Železná, náměstí Míru, u Sboru českých bratří, na náměstí Republiky, u třídy V. Klementa – u Máje a knihovny, v ul. Mjr. Frymla a v Havlíčkově ulici před odborem dopravy) je prvních 15 minut zdarma, prvních 30 minut za 10 Kč, první hodina za 20 Kč a každá další hodina za 30 Kč. Ceníky platí nejen ve všední dny od 8 do 18 hodin, ale také v sobotu od 8 do 12 hodin.

V plochách PD3 – zelených se šrafováním (u Domu kultury a před sportovní halou v ulici U Stadionu) jsou ceníky stejné jako u PD2, ale ceníky zde platí od pondělí do soboty včetně od 8 do 20 hodin.

V plochách PD4 – žlutých (Pražská brána, Viničná včetně parkoviště u zimního stadionu a malé parkoviště na rohu Jaselské a Českobratrské, na Ptácké pod skalami pod Krajířovou ulicí a podél 1. ZŠ na Komenského náměstí) jde o parkování dlouhodobé, kde je prvních 15 minut zdarma, první dvě hodiny za 20 Kč a celý den za 50 Kč. Ceníky zde platí ve všední dny od 8 do 18 hodin.

Zdroj: www.mb-net.cz/